Hirdetmény a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj Pályázatok értékeléséről

A TTIK Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj Bizottsága több ülésen értékelte a 115 db beérkezett pályázatot. Az értékelés során, az Egyetemi Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj Szabályzat alapján, meghatároztuk az érvényes pályázatok körét.

Kizárásra kerületek azok a pályázók, akik a pályázati időszakban nem teljesítettek 55 kreditet, vagy volt olyan kötelező tárgyuk, amit nem teljesítettek vagy a korrigált kreditindex átlaga nem érte el a 4,5-et.

Az érvényes pályázatok száma 91, a kizárt pályázatok száma 24. A Bizottság minden pályázatot részletesen értékelt.

Az érvényes pályázatokat a kari listaállítás szabályai szerint rendeztük sorba.

A TTIK kerete 24 fő a 2017/18-as tanévben.

A kari lista jelenleg csak javaslat. A pontszámok Moduloban történő áttekintése után

2017. július 12-án 16 óráig lehet fellebbezéssel élni az oktdh@sci.u-szeged.hu címen.

A fellebbezés eredményéről legkésőbb 2017. július 19. 16.00 óráig értesítést kapnak a pályázók.

A végleges döntést az intézményi NFÖB hozza meg.

Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj Pályázat TTIK végleges lista letölthető (pdf)

A hallgatók a jogorvoslati kérelmüket közvetlenül a Rektori Hivatalba, az oktatási rektorhelyettesnek oktrh@rekt.szte.hu címezve juttassák el 2017. július 25. kedd 16 óráig.

Szeged, 2017. július. 20.

Dr. Mucsi László

dékán

• november 20.
  • november 21.
  • november 23.
    Az Acta Scientiarum Mathematicarum (Szeged) folyóirat szerkesztőbizottságának javaslatára a Bolyai Intézet Tanácsa a Szőkefalvi-Nagy Béla Érmet 2018-ban Peter Šemrl professzornak (Ljubljanai Egyetem, Szlovénia) ítélte oda. A Szőkefalvi-Nagy Erzsébet által alapított díjat minden évben olyan kiváló matematikus kaphatja meg, aki az Acta Scientiarum Mathematicarum folyóiratban magas szintű publikációs tevékenységet folytat. Peter Šemrl a funkcionálanalízis és a lineáris algebra területein ért el kiemelkedő eredményeket, 1995 óta öt nagy hatású cikket publikált az Acta Scientiarum Mathematicarum folyóiratban. Ez alkalomból Peter Šemrl Löwner order on self-adjoint matrices and operators címmel tart előadást.