SZTE TTIK 2013. január

2013. január 30.

Megtelt az SZTE TTIK Fizikus Tanszékcsoport Budó Ágoston terme január 26-án. A Fizika Napja alkalmából nemcsak látványos kísérletekkel, hanem tudománynépszerűsítő előadásokkal is várták az érdeklődőket.

2013. január 30.

A Szegedi Tudományegyetem 2013-ban is meghirdeti a „Használhatóbb tudást – hasznosabb munkaerőt!” elnevezésű gyakornoki programját, amely során a hallgatók a regionális klaszterek tagvállalatainál valós munkakörnyezetben, rotációs rendszerben bővíthetik szakmai tapasztalataikat.

2013. január 30.

A Szegedi Tudományegyetem Kutatás-fejlesztési és Innovációs Igazgatósága 2013-ban meghírdeti hallgatók számára az SZTE Innovációs Versenyt. A verseny célja, hogy inspirálja a hallgatókat innovatív ötleteik kidolgozására és bemutatására.

Kérjük, támogassa Ön is a TTK ÖREGDIÁK ALAPÍTVÁNY-t adója 1%-ával

2013. január 24.

Az Európai Szabadalmi Hivatal (EPO) alapításának 40. évfordulója alkalmából versenyt hirdet főiskolai és egyetemi hallgatók részére. Regisztrálni március 15-ig lehet.

2013. január 24.

Egy díjpályázaton a bolygónk legégetőbb kihívásaira válaszoló kiemelkedő innovatív megoldásokat, projekteket, munkákat várnak a környezetvédelem, fenntartható fejlődés, desing, orvostudomány, egészségmegőrzés, -fejlesztés és oktatás területéről február 28-áig.

2013. január 18.

Idén is mindenkit vár a Fizika Napja a Szegedi Tudományegyetemen!
Időpont: 2013. január 26. (szombat), 9-14 óra
Helyszín: SZTE TTIK Fizikus Tanszékcsoport Dóm téri épülete (Dóm tér 9.)

2013. január 15.

Emlékestet rendez január 16-án, szerdán 19 órától a Fábián Tamás Ért-Ék Alapítvány az SZTE JUGYU Klubban. A rendezvényen koncertet adnak az Etiópiában meggyilkolt szegedi kutatók tiszteletére, közös gyertyagyújtással emlékeznek rájuk, és fényképeiket is levetítik.

2013. január 10.
2013. január 04.

Gázok és folyadékok, valamint mikro- és makroporózusos hálózatok kölcsönhatását tanulmányozza a Lendület program támogatásával Kukovecz Ákos kémikus és kutatócsoportja a Szegedi Tudományegyetemen. Eredményeik a hatékonyabb nagy teljesítőképességű analitikai szenzorok fejlesztését segíthetik elő.

2013. január 03.

Szeged - Egy helyre költözik immár a Szegedi Tudományegyetem minden tisztán biológiai tanszéke. Az universitas természettudományi és informatikai kari felújítási hulláma idén a matematikusok Bolyai-épületével folytatódik.