SZTE TTIK 2016. szeptember

2016. szeptember 13.

Idén is lesz KUTATÓK ÉJSZAKÁJA, méghozzá szokás szerint szeptember végén, ráadásul most a legvégén, 2016. SZEPTEMBER 30-án!

2016. szeptember 12.

Megrendülten tudatjuk mindazokkal, akik szerették és tisztelték, hogy DR. FEJES PÁL professor emeritus, az Alkalmazott Kémiai Tanszék (1971-1996), illetve a Radiokémiai Tanszék (1970-1984) korábbi vezetője, aki több ciklusban vezette a Kémiai Tanszékcsoportot is, életének 86-ik évében, rövid, súlyos betegségben elhunyt.

2016. szeptember 08.

(...) Ezekről a lehetőségekről számolt be előadásában Kredics László, az SZTE TTK Mikrobiológiai Tanszékének, valamint Kovács M. Gábor, az ELTE TTK Növényszervezettani Tanszékének kutatója. A haszonnövényeket megtámadó rovarok elleni védekezés biológiai módszereiről hallhattunk Turóczi György, a SZIE Növényvédelmi Intézet munkatársának előadásában

2016. szeptember 08.

Az SZTE Eötvös Fizika Műhely idei első, nyitott előadása során a hamarosan elkészülő ELI-ALPS nagyberendezéssel végezhető fizikai, biológiai, kémiai és anyagtudományi kísérletekről, valamint az attoszekundumos jelenségek vizsgálata révén megnyíló lehetőségekről hallhat elsőkézből származó információkat az érdeklődő közönség.

Oktatási dékánhelyettes fogadóóra változás!
2016. szeptember 07.

Dr. Farsang Andrea dékánhelyettes asszony 2016.09.07-i (szerda) fogadóórája 13.00 -14.00 óra között lesz megtartva!

Beiratkozás!
2016. szeptember 01.

Tájékoztatom, hogy augusztus 31 - szepember 2. között az elsős hallgatók beiratkozása zajlik a Karon, ezért munkatársaink csak korlátozottan érhetők el.

Megértésüket köszönöm:

Boa Anikó

a Tanulmányi Osztály vezetője

2016. szeptember 01.

Öt évre szóló, egyenként nagyjából másfél millió eurós támogatást nyert el három magyar kutató – közte a Szegedi Tudományegyetem munkatársa, Janáky Csaba – az Európai Kutatási Tanács (ERC) Starting Grant pályázatán. Érdemes figyelni az ERC fölhívásaira.

• november 20.
  • november 21.
  • november 23.
    Az Acta Scientiarum Mathematicarum (Szeged) folyóirat szerkesztőbizottságának javaslatára a Bolyai Intézet Tanácsa a Szőkefalvi-Nagy Béla Érmet 2018-ban Peter Šemrl professzornak (Ljubljanai Egyetem, Szlovénia) ítélte oda. A Szőkefalvi-Nagy Erzsébet által alapított díjat minden évben olyan kiváló matematikus kaphatja meg, aki az Acta Scientiarum Mathematicarum folyóiratban magas szintű publikációs tevékenységet folytat. Peter Šemrl a funkcionálanalízis és a lineáris algebra területein ért el kiemelkedő eredményeket, 1995 óta öt nagy hatású cikket publikált az Acta Scientiarum Mathematicarum folyóiratban. Ez alkalomból Peter Šemrl Löwner order on self-adjoint matrices and operators címmel tart előadást.