SZTE TTIK 2015. július

2015. július 28.

2015. augusztus 1-2. (szombat, vasárnap), 9-20 óráig

2015. július 27.

Kari pótfelvételi tájékoztatók, alap, osztatlan és mesterképzésekről

2015. július 27.

Kari tájékoztató,
Beiratkozás a nappali képzésre,
Beiratkozás a levelező képzésre,
ETR útmutató...

2015. július 23.

Előreláthatólag 2015. július 23-án, 20 órától hozzák nyilvánosságra a szeptemberben induló felsőoktatási képzések ponthatárait, amelyek a hivatalos kihirdetést követően leghamarabb a www.felvi.hu oldalon lesznek elérhetőek.

2015. július 22.

A tumorral küszködők és a fogágy-betegségben szenvedők számára is új gyógyászati lehetőségeket kínál a lézer. A lézerek legmodernebb orvosi alkalmazását tárgyalta a II. LAMELIS. Az SZTE 2015. július 18-án zárult nyári egyetem munkájáról szegedi kutatókat, előadókat kérdeztünk.

2015. július 21.
2015. július 20.
2015. július 15.

A szegedi egyetemre érkező külföldi hallgatók segítése az SZTE nemzetközi igazgatóság mentorainak a feladata. A más országbeli diákok támogatására vállalkozók önmaguknak is segítenek.

2015. július 10.

A TTIK Köztársasági Ösztöndíj Bizottsága több ülésen értékelte a 106 db beérkezett pályázatot.

2015. július 07.

18. esztendeje osztja ki az MTA a Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat. Idén több mint 800 pályázó közül választották ki a legjobb 200 ösztöndíjast, közöttük 18 a szegedi egyetem, 3 az SZBK PhD-fokozatú kutatója.

2015. július 07.

A helyi orvosbiológiai kutatás legfontosabb díját, a szegedi Nobel-díjként is emlegetett Szent-Györgyi Talentum-díjat vehette át két hete Tamás Gábor. A 46 éves agykutató professzor saját képességeihez képest mindig a legjobb akart lenni. Karrierjét is gyorsan építette: jelenleg is a Szegedi Tudományegyetem egyik legfiatalabb egyetemi tanára. Kutatásai nemrég olyan irányt vettek, amely akár az Alzheimer-kór gyógyításában is áttörést hozhat.

2015. július 06.

Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendezőtől, Makk Károlytól vehették át idén a tehetséges egyetemisták a Sófi-ösztöndíjakat. Az összesen másfél millió forint értékű elismeréseket vasárnap, a TTIK diplomaosztóján adták át művészeknek, kutatóknak, és lapunk munkáját is megköszönték.

2015. július 06.

Az SZTE TTIK-n is diplomaosztót tartanak a hétvégén, ahol részben a kutatásokból finanszírozzák az oktatást. Most azon fáradoznak, hogy összekössék a vállalatokat a hallgatókkal, megkönnyítve így a munkakeresést - tudtuk meg Mucsi Lászlótól, a kar Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszttel is kitüntetett dékánjától.

2015. július 02.

Differenciálegyletekkel foglalkozó nemzetközi konferenciának ad otthont a Szegedi Tudományegyetem Bolyai Intézete. A program jelentőségéről, az elméleti kérdéseket feszegető és az alkalmazásra koncentráló témáiról matematikusokat kérdeztünk.