SZTE ETSZK friss hírek

2022. június 29.

Kérünk minden gyógytornász-fizioterapeuta Kollégát, hogy vegyen részt a kérdőíves vizsgálatban és részvételével segítse a differenciáldiagnosztikai ismeretek felmérését!

2022. június 21.
2 perc

Az oklevélátadó ünnepségre - amennyiben teljesíti a záróvizsga részeit és a diploma kiadásának idegen nyelvi követelményeit - 2022. július 07-én, csütörtökön 10.00 órakor kerül sor.

2022. június 27.

Karunk az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola valamint a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium együttműködő partnere közösségi szolgálat gyakorlóhelyként.

Várjuk a gimnazistákat a 2022. 07. 04 - 08. 12. közötti időszakra iratselejtezési, leltár-előkészítési és kerti munkákra előzetes e-mailben való jelentkezést és visszaigazolást követően.

Jelentkezés: grezsa-szabo.katalin@szte.hu

2022. június 07.
1 perc

Köszönjük, ha rászánják az időt és a kitöltéssel hozzájárulnak, hogy az eddig magyar nyelven nem elérhető kérdőív a validálást követően minden, a nyaki problémákkal foglalkozó szakember rendelkezésére álljon!

2022. június 03.
1 perc

Szívesen kieresztenéd a gőzt mielőtt megtudod, hogy felvettek az Egyetemre? Van egy jó hírünk a számodra: Érettségi after partyt szervez a Szegedi Tudományegyetem!

1 perc

A Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kara ezúton meghívja Önt a Szociális Szakemberek Dél-Alföldi Szakmai Műhelyének következő alkalmára.

Időpont: 2022. június 9., csütörtök 9:00 - 12:00

2022. május 18.

Az Ápolási Tanszék kollégái a Tokióban online megrendezésre kerülő 56. Ápolási Világkongresszuson hat előadás megtartásával vettek részt.

1 perc

Lezajlott a 2021/22. tanév Digitus Primus díj odaítélésére vonatkozó szavazás, melynek során a hallgatók javaslatot tehettek az oktatás digitális módszereit kreatívan és eredményesen alkalmazó oktatókra.

Bár visszatértünk a jelenléti oktatásra, a digitális oktatási módszerek alkalmazása, oktatási segédanyagok, kvízek megosztása jelentősen hozzájárul a Hallgatók eredményes felkészüléséhez, így fontosnak tartottuk megkérdezni a véleményüket.

2022. április 27.

Karunk vezetése ebben az évben is DIGITUS PRIMUS díjjal jutalmazza azt az oktatót, aki kiemelkedő teljesítményt nyújtott a digitális formában történő oktatás kreatív és informatív megvalósításában.

2022. május 04.

Mindjárt végzel? Még nem tudod, hogy hol fogsz dolgozni?

Mi összehozunk a leendő munkáltatókkal! Nálad a tudás, náluk a lehetőség!

Tervezett időpont: 2022. május 26. (csütörtök) 14:00

2022. április 21.

Szeretettel várjuk Hallgatóinkat és Kollégáinkat az ünnepélyes koszorúzásra és az ezt követő előadásokra a 124-es teremben ("A" épület)!

2022. április 06.
1 perc

A Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kara ebben az évben is kezdeményezi a Szegedi Állami Védőnőképző Iskolában 50, 60, 65, 70, 75 éve (1947-, 1952-, 1957-, 1962-, 1972-ben) végzett védőnők részére a jubileum alkalmából díszoklevél átadását.

2022. március 16.
1 perc

2022. március 10-én sikeresen lezajlott a Paris-Saclay Egyetem képviselőinek látogatása, melyre a EUGLOH projekt keretén belül került sor.

2022. március 18.

2022. március 07.
2022. április 25 - 29. között Karunk szakmai hetet tart, melynek keretében változatos programokon, előadásokon és versenyeken vehetnek részt hallgatóink.
2022. február 24.

A verseny célja, hogy a résztvevők innovatív technológiai megoldásokkal álljanak elő az egészségügyi szektor támogatása érdekében. Személyes részvételi szándék esetén a regisztrációs határidő március 7, míg online részvételre egészen március 23-ig várják a hallgatók jelentkezését.

2022. február 14.

Közeleg a jelentkezési határidő! Szeretnél külföldön tanulni az Erasmus+ program keretében?

Bővebb információkért lépj kapcsolatba tanszéki Erasmus koordinátoroddal!

2022. január 06.
1 perc
Lemaradtál kari nyílt napunkról? A szakos tájékoztatókat feltettük a YouTube-ra, ide kattintva megtekintheted őket!
2022. február 01.
1 perc

Elvesztél a felvételivel kapcsolatos információk útvesztőjében? Az SZTE összeszedte Neked a felvételi kritériumokkal, határidőkkel, pontszámítással és az e-felvételi rendszerrel kapcsolatos tudnivalókat.

2022. január 19.

Újabb ösztöndíj-lehetőséget hirdet a Szegedi Tudományegyetem a 2022-es felvételi eljárás során. A nyerteseknek a díjköteles emelt szintű érettségi díját, vagyis 50 ezer forintot térít vissza az intézmény, ezzel támogatva a határon túli, de Magyarországon is érettségiző, illetve újraérettségiző jelentkezőit.

2022. január 17.

2022. január 13.
1 perc

Három oktatónk és két hallgatónk 5-10 perces előadásokkal készült Nektek, amelyekben megtekinthetitek milyen egy óra az SZTE ETSZK-n, miről fogtok tanulni az adott képzés keretében.

2021. december 13.

Élettudományi Virtuális Oktatási Rendszert fejleszt Karunk a Mozaik Kiadó Kft-vel együttműködve. A projekt a legkorszerűbb IT-megoldások segítségével hoz létre hiánypótló, tömegesen elérhető, speciális szimulációs és tanulási környezetet elsősorban az egészségtudományi képzésben tanuló hallgatók számára.

2021. december 20.
2 perc

Az ETSZK HÖK és a Kar vezetése pályázatot hirdetett a TDK tevékenység támogatására, az eredeti tervek szerint a pályázók közül 6 hallgató támogatását tűztük ki célul, de a nagy érdeklődésre való tekintettel és a kari HÖK támogatásával végül minden pályázó számára biztosítani tudjuk 10 hónapon keresztül a havi 10.000 Ft-os ösztöndíjat.

2021. október 25.
3 perc

A Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kara nyerte el idén nyáron a European University Alliance for Global Health (EUGLOH) Shools of Intensive Training in Global Health Intensive School pályázatát.