Munkavédelmi képviselő választás 2017 - Végeredmény

A munkavédelmi törvény biztosítja, hogy a munkavállalók az egészségüket nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzéssel összefüggő jogaik és érdekeik képviseletére jogosultak maguk közül képviselőket választani. Törvényi előírás szerint egyetemünkön is meg kell tartanunk a munkavédelmi képviselők megválasztását.

A munkavédelmi képviselő választás kapcsán a törvény előírja, hogy a Választási Bizottság a választások (2017. március 21-22-23.) előtt legalább ötven nappal tegye közzé a választásra jogosult - az SZTE-vel közalkalmazotti viszonyban álló - munkavállalók listáját.

A munkavállalók e lista alapján tudják ellenőrizni, hogy jogosultak- e részt venni a választásban.

A lista elhelyezésre került az SZTE honlapján, kinyomtatott formában pedig a Közalkalmazotti Tanács irodájában (6725 Szeged, Tisza Lajos krt. 103.).

Amennyiben valamely munkavállaló azt észleli, hogy bár közalkalmazotti viszonyban áll az SZTE-vel, de neve nem szerepel a listán, akkor az Igazgatásszervezési Szolgáltatási Központ Humánpolitikai Szolgáltató Irodájától beszerzett igazolás birtokában - a Közalkalmazotti Tanács irodájában - felvetetheti magát a választói névjegyzékbe.

• november 20.
      • november 21.
      • november 23.
        Az Acta Scientiarum Mathematicarum (Szeged) folyóirat szerkesztőbizottságának javaslatára a Bolyai Intézet Tanácsa a Szőkefalvi-Nagy Béla Érmet 2018-ban Peter Šemrl professzornak (Ljubljanai Egyetem, Szlovénia) ítélte oda. A Szőkefalvi-Nagy Erzsébet által alapított díjat minden évben olyan kiváló matematikus kaphatja meg, aki az Acta Scientiarum Mathematicarum folyóiratban magas szintű publikációs tevékenységet folytat. Peter Šemrl a funkcionálanalízis és a lineáris algebra területein ért el kiemelkedő eredményeket, 1995 óta öt nagy hatású cikket publikált az Acta Scientiarum Mathematicarum folyóiratban. Ez alkalomból Peter Šemrl Löwner order on self-adjoint matrices and operators címmel tart előadást.