nyito_KT

Közalkalmazotti Tanács választás: eredményes a jelölési forduló

A Szegedi Tudományegyetem Közalkalmazotti Szabályzata értelmében a Közalkalmazotti Tanács választás két fordulóból áll (jelölés és választás), amely keretében az egyetemen – öt év időtartamra – új 13 fős Közalkalmazotti Tanács kerül megválasztásra.

A hivatalos jelölések megtételére 2019. január 7. és 21. napjai közötti időszak állt rendelkezésre. Jelöltet állíthatott az Egyetemen képviselettel rendelkező szakszervezet saját tagjai közül illetve legalább 50 választásra jogosult munkavállaló, akik a jelölést aláírásukkal támogatták. A jelölőlapot jelöltenként kellett leadni.

KT_jeloles1

A Választási Bizottság a jelölési fordulóban gondoskodott a jelölési forduló törvényes rendjének a betartásáról, ennek keretében

• meghatározta a jelöltállítás módját és határidejét,
  • összegyűjtötte a jelöléseket és ellenőrizte a szakszervezetek és a munkavállalók általi jelöltállítás szabályszerűségét,
  • a jelöltek írásban nyilatkoztak a jelölés elfogadásáról továbbá az összeférhetetlenségi okok meglétének hiányáról,
  • a jelöltek nevének befogadása után, azonban a jelöltek névsorának nyilvánosságra hozatal előtt a Választási Bizottság tájékoztatta a jelölteket a KT munkájáról és a KT tagok kötelezettségeiről, a KT választás szabályairól, az érvénytelenség, illetve eredménytelenség esetén életbe lépő szabályokról.

kt_jeloles2_450x330

A jelöltállítás eredményességének feltétele, ha az elfogadó nyilatkozatot tett jelöltek száma legalább annyi, mint a létrehozandó testület létszáma, azaz legalább 13 fő. Erre figyelemmel a Választási Bizottság megállapítja, hogy a 2019. évi Közalkalmazotti Tanács választás jelölési fordulója eredményesen zárult, az érvényes jelölést tett jelöltek névjegyzéke (14 fő) az alábbi:

Közalkalmazotti Tanács választás (jelölési forduló) végleges jelöltlista

Tóthné Dr. Pölös Anna

FDSZ

• február 13. 16:00 - 22. 10:00
      Vadonatúj előadással, újabb kivételes felkészültségű előadóval bővült a nagysikerű Pedagógiai esték 2019-es évindítása: vendégünk dr. Lénárt Ágota sportpszichológus, pszichoterapeuta, a magyar olimpiai csapat sportpszichológiai csapatának vezetője, a Testnevelési egyetem tanszékvezetője!
    • március 12.
      Újabb remekbe szabott téma, újabb kitűnő előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Prof. Dr. Gyenge Zoltán filozófus, író, tanszékvezető egyetemi tanár, az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának dékánja!