SZTE Info

veradas_tik

Ismét egész napos véradás a Szegedi Tudományegyetemen

Mentsünk meg együtt 300 életet! – ezzel a jelmondattal szervez második alkalommal egész napos véradást a Szegedi Tudományegyetem és az Országos Vérellátó Szolgálat. A szegedi egyetem polgárai október 3-án, szerdán 10 órától ismét csatlakozhatnak az önkéntes véradók táborához a József Attila Tanulmányi és Információs Központban.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A Szegedi Tudományegyetem elkötelezett a véradás mellett, ezért arra kéri az egyetemi polgárokat, hogy menjenek el vért adni! Egyetlen véradással három betegen segíthetünk, ugyanakkor a véradás a véradók egészségét is szolgálja. A kötelező tesztek elvégzése után megállapítják a vércsoportot és a HIV, a hepatitisz-B, a hepatitsz-C, valamint a szifilisz kimutatására is kiterjedő szűrővizsgálatokat végeznek. A bátor önkénteseket október 3-án, szerdán 10 órától 17 óráig várják az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban.

A véradáson részt vehet minden 18 év feletti egyetemi polgár, így a külföldi hallgatók is, amennyiben magyar TAJ- és lakcímkártyával jelentkeznek – ezt a kettőt fel kell mutatni véradáskor a személyigazolvánnyal vagy útlevéllel együtt.

Az Országos Vérellátó Szolgálat és a Szegedi Tudományegyetem közös véradására időpontot foglalni az alábbi linken lehet: SZTE Véradás

Minden véradó ajándékcsomagot kap:
• Király Zöldség által felajánlott kedvezményre jogosító kupon (20 % a frissen préselt gyümölcslevekre és a smoothiekra, 10 % minden szendvicsre)
• UrbanGo "Nyomkereső kalandozás Szeged belvárosában" által felajánlott kedvezményes kupon
• Izometria felajánlásával 1 alkalmas aerobic vagy konditermi edzésre beváltható kupon
• Mórahalmi fürdőbelépő
• 500 Forintos Erzsébet utalvány
• Víz, csokoládé

A véradásról további információ itt.

SZTEinfo

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2019. január 09.

SZEM_2018_dekanok_nyito

Mi a szegedi egyetem küldetése? A 2000-ben született 12 karú szegedi universitas kari vezetőinek válaszai az SZTE honlapján a Pillanatfölvétel a dékánoktól interjúsorozatban olvashatóak. Ezekre épül a Szegedi Egyetem Magazin alábbi összeállítása, amely az SZTE 12 karának hasonlóságait, az összetartó és előre vivő erőket villantja föl.

SZTEtelevízió

2018. szeptember 14.

tanevnyito_2018

A nemzeti hagyományok ápolásának jelentőségéről és az értelmiséggé válás összetettségéről is szó esett a hazai felsőoktatási intézmények 2018-2019. tanévét megnyitó, a Szegedi Tudományegyetemen rendezett ünnepségen. Az SZTE új rektora, a kormány két képviselője és Szeged polgármestere köszöntötte az elsőéves hallgatókat.

Eseménynaptár RSS