SZTE Info

Gerard_Mourou

Friss Nobel-díjas tart előadást a Szegedi Tudományegyetemen

Gérard Mourou professzor, lézerfizikus, a 2018. évi fizikai Nobel-díj egyik kitüntetettje 2018. november 15-én, csütörtökön 11 órától a József Attila Tanulmányi és Információs Központ kongresszusi termében előadást tart. Az előadás az SZTE polgárai számára nyilvános.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Gérard Mourou idén októberben Donna Stricklanddel közösen részesült a legrangosabb tudományos elismerésben, a Nobel-díjban a nagy intenzitású, ultrarövid lézerimpulzusok létrehozásának kidolgozásáért. Az efféle lézereket az iparban és a gyógyászatban is felhasználhatják, segítségükkel ugyanis precíz bevágásokat lehet ejteni és lyukakat fúrni a különböző anyagokon. A lézerfizikus tudományos munkásságát a Szegedi Tudományegyetem polgárai előtt is ismerteti.

Az előadás a Szegedi Tudományegyetem polgárai számára nyilvános, de regisztrációhoz kötött. Kérjük, hogy részvételi szándékát a paku.zsofia@rekt.szte.hu e-mail címen szíveskedjen jelezni.

SZTEinfo

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

esza_felso

SZTEmagazin

2019. január 09.

SZEM_2018_dekanok_nyito

Mi a szegedi egyetem küldetése? A 2000-ben született 12 karú szegedi universitas kari vezetőinek válaszai az SZTE honlapján a Pillanatfölvétel a dékánoktól interjúsorozatban olvashatóak. Ezekre épül a Szegedi Egyetem Magazin alábbi összeállítása, amely az SZTE 12 karának hasonlóságait, az összetartó és előre vivő erőket villantja föl.

SZTEtelevízió

2018. szeptember 14.

tanevnyito_2018

A nemzeti hagyományok ápolásának jelentőségéről és az értelmiséggé válás összetettségéről is szó esett a hazai felsőoktatási intézmények 2018-2019. tanévét megnyitó, a Szegedi Tudományegyetemen rendezett ünnepségen. Az SZTE új rektora, a kormány két képviselője és Szeged polgármestere köszöntötte az elsőéves hallgatókat.

Eseménynaptár RSS