Közel 10 millió forintra pályázhatnak az SZTE-sek

Az SZTE Tehetségpont összesen 10 millió forint értékű ösztöndíjaira március 22-ig lehet pályázni. A Kiválósági listára a saját szakterületükön kiemelkedő hallgatók, az esélyegyenlőségi ösztöndíjra a hátrányos helyzetű SZTE-sek jelentkezhetnek. Emellett 11 szegedi vállalat idén is több millió forinttal támogatja a tehetséges egyetemistákat.

A saját szakterületükön kiemelkedő hallgatók a Kiválósági lista vagy a vállalati ösztöndíjak, a hátrányos helyzetű SZTE-sek pedig az esélyegyenlőségi ösztöndíjak által összesen közel 10 millió forintra pályázhatnak.

Az SZTE Tehetségpont idén is, csakúgy, mint a korábbi években, a Szegedi Tudományegyetem jelentős eredményeket elért hallgatóit szeretné támogatni ösztöndíjai, valamint számos szegedi, tehetséggondozás iránt elkötelezett nagyvállalat segítségével. A Kiválósági ösztöndíjak keretében az universitas több tucat hallgatója részesülhet 20 és 100 ezer forint közötti támogatásban, míg a vállalatok is számos elismerést adnak át, amelyek közül minden kar hallgatója megtalálhatja az érdeklődésének megfelelő kiírást.

Az SZTE-sek három kategóriában pályázhatnak a 20 és 100 ezer forint közötti egyszeri támogatást jelentő Esélyegyenlőségi Talent Ösztöndíjakra is, amelyekre fogyatékossággal élő, roma származású és hátrányos helyzetű hallgatók jelentkezhetnek.

További információk:

SZTE Talent Ösztöndíj és Kiválósági Lista

Vállalati ösztöndíjak

SZTE Esélyegyenlőségi Talent Ösztöndíj

• február 13. 16:00 - 22. 10:00
    Vadonatúj előadással, újabb kivételes felkészültségű előadóval bővült a nagysikerű Pedagógiai esték 2019-es évindítása: vendégünk dr. Lénárt Ágota sportpszichológus, pszichoterapeuta, a magyar olimpiai csapat sportpszichológiai csapatának vezetője, a Testnevelési egyetem tanszékvezetője!
  • március 12.
    Újabb remekbe szabott téma, újabb kitűnő előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Prof. Dr. Gyenge Zoltán filozófus, író, tanszékvezető egyetemi tanár, az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának dékánja!