Gaudí pályázatot hirdet a Hispanisztika Tanszék

A Szegedi Tudományegyetem Hispanisztika Tanszékének katalán lektorátusa pályázatot hirdet egy Antoni Gaudí tiszteletére épített pad látványtervének elkészítésére.

A feladat: egy szecessziós stílusú pad építése, Antoni Gaudí összetört kerámiacsempéket alkalmazó trencadís technikájának alkalmazásával. A pályázat célja, hogy tisztelegjenek a művész előtt tekintettel arra, hogy Szegeden számos szecessziós épület található, illetve, hogy a Szegedi tudományegyetemen már több mint 20 éve folyik katalán oktatás. A padot a Bölcsészettudományi Kar Petőfi épülete (Petőfi Sándor sgt. 30-34.) előtt található füvesített területen helyeznék el.

1

A jelentkezés a Szegedi Tudományegyetem bármelyik karának hallgatója számára nyitott. A látványtervnek Gaudí stílusát kell idéznie, inspirációul szolgálhatnak a pályázati felhívásban található képek. A mintázatnak a trencadís technikát kell tükröznie. A pad mérete megegyezik egy két-három személy számára alkalmas normál pad méretével. A látványterveket az estudiscatalansszeged@gmail.com e-mail-címre várják a szervezők, az e-mail tárgyaként a következő szöveg feltüntetésével: Gaudí’s Bench/Gaudí padja. Határidő: 2018. április 5-e éjfél.

2

A nyeremény egy Gaudíról és a szecessziós Barcelonáról szóló könyvcsomag, valamint 10.000 Ft értékű könyvutalvány. A zsűri tagjai: Sándor Klára főiskolai tanár, általános dékánhelyettes (SZTE BTK) Dr. Csikós Zsuzsanna egyetemi docens, tanszékvezető (SZTE BTK Hispanisztika Tanszék), Andreea Isabella Stefan katalán lektor (SZTE BTK Hispanisztika Tanszék).

3

SZTEinfo

• február 13. 16:00 - 22. 10:00
    Vadonatúj előadással, újabb kivételes felkészültségű előadóval bővült a nagysikerű Pedagógiai esték 2019-es évindítása: vendégünk dr. Lénárt Ágota sportpszichológus, pszichoterapeuta, a magyar olimpiai csapat sportpszichológiai csapatának vezetője, a Testnevelési egyetem tanszékvezetője!
  • március 12.
    Újabb remekbe szabott téma, újabb kitűnő előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Prof. Dr. Gyenge Zoltán filozófus, író, tanszékvezető egyetemi tanár, az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának dékánja!