Duális képzés az SZTE TTIK Informatikai Intézetében

A hallgatók és a szakmai partnerek bevonásával konferenciát rendez a duális képzésről 2018. május 18-án az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar. A gyakorlatorientált oktatási forma tapasztalatait összegezve szó esik az új lehetőségekről is.

– A szakmai napot egyaránt ajánljuk az érdeklődő hallgatóknak, valamint a régi és új vállalati partnereinknek – hangsúlyozta dr. Beszédes Árpád, egyetemi docens (SZTE Szoftverfejlesztés Tanszék), a duális képzéssel foglalkozó program egyik szervezője.

Milyen a duális képzés helyzete Magyarországon a felsőoktatásban és a cégeknél? Ennek az oktatási formának milyen lehetőségei nyílnak a Szegedi Tudományegyetem TTIK Informatikai Intézetében? Többek között ezekre a kérdésre is válaszolnak azon a duális képzésre fókuszáló konferencián, amelynek 2018. május 18-án, pénteken az SZTE Szoftverfejlesztés Tanszék (Dugonics tér 13., 1. emelet, tárgyalóterem) adott otthont.

– A rendezvényen beszámolunk a duális képzés hátteréről, céljairól, a jelenleg is zajló képzésekről és tapasztalatokról, illetve a közeljövőben tervezett fejlesztéseinkről – sorolta az egyetemi docens. Külön hangsúlyt kap annak a kérdésnek a megválaszolása, hogy a mesterszakokat miként lehet bevonni a programba

A Duális képzés az SZTE Informatikai Intézetében című szakmai rendezvény részletes programja olvasható itt: meghivo-dualisinformatika-szeged-2018

SZTEinfo

• február 13. 16:00 - 22. 10:00
    Vadonatúj előadással, újabb kivételes felkészültségű előadóval bővült a nagysikerű Pedagógiai esték 2019-es évindítása: vendégünk dr. Lénárt Ágota sportpszichológus, pszichoterapeuta, a magyar olimpiai csapat sportpszichológiai csapatának vezetője, a Testnevelési egyetem tanszékvezetője!
  • március 12.
    Újabb remekbe szabott téma, újabb kitűnő előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Prof. Dr. Gyenge Zoltán filozófus, író, tanszékvezető egyetemi tanár, az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának dékánja!