Farkas Gyula Emlékdíjat kapott két SZTE-s kutató

Farkas Gyula Emlékdíjban részesült az SZTE Bolyai Intézetében doktorált Kyeongah Nah és az SZTE Elméleti Fizikai Tanszékének munkatársa, Görbe Tamás Ferenc.

A Farkas Gyula Emlékdíjat idén is olyan 35 év alatti kutatók kaphatták, akik jelentős tudományos tevékenységet folytattak a matematika alkalmazásaival szoros kapcsolatban álló elméleti témákban. A Szegedi Tudományegyetemről ketten vehették át az elismerést: az SZTE Bolyai Intézetében doktorált Kyeongah Nah, és az SZTE Elméleti Fizikai Tanszékének munkatársa Görbe Tamás Ferenc.

Dr. Kyeongah Nah posztdoktor a kanadai York University-n. Doktori címét a Bolyai Intézetben szerezte 2015-ben. Témavezetője Dr. Röst Gergely. Doktori értekezésének címe: A malária dinamikája hosszú látens periódussal.

Dr. Görbe Tamás Ferenc egyetemi adjunktus az SZTE Elméleti Fizikai Tanszékén. Doktori címét a Fizikai Intézetben szerezte 2017-ben. Témavezetője Prof. Fehér László. Doktori értekezésének címe: Calogero-Ruijsenaars típusú integrálható rendszerek.

SZTEinfó

• február 13. 16:00 - 22. 10:00
    Vadonatúj előadással, újabb kivételes felkészültségű előadóval bővült a nagysikerű Pedagógiai esték 2019-es évindítása: vendégünk dr. Lénárt Ágota sportpszichológus, pszichoterapeuta, a magyar olimpiai csapat sportpszichológiai csapatának vezetője, a Testnevelési egyetem tanszékvezetője!
  • március 12.
    Újabb remekbe szabott téma, újabb kitűnő előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Prof. Dr. Gyenge Zoltán filozófus, író, tanszékvezető egyetemi tanár, az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának dékánja!