kiemelt_SH

Tovább nőhet a Stipendium Hungaricum programmal érkező külföldi hallgatók száma az SZTE-n

A Tempus Közalapítványhoz beérkezett előzetes jelentkezések alapján közel 2000 külföldi fiatal érdeklődött első helyen az SZTE teljes, idegen nyelvű képzései iránt a Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogramban. A legnépszerűbb az informatikus képzés, de a jelentkezések szinte az Egyetem teljes idegen nyelvű képzési palettáját lefedik.

Évről évre egyre több hallgató kezdi meg tanulmányait az SZTE-n a Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogram keretében. A Szegedi Tudományegyetem sikeres nemzetköziesítési tevékenységének és bővülő nemzetközi kapcsolatrendszerének köszönhetően a 2018/2019- es tanévben tovább nőhet az ösztöndíjjal érkező külföldi hallgatók száma. A 2017/2018-as tanévre 3500, a 2018/2019-es tanévre több mint 5000 jelentkezés érkezett az SZTE valamely képzésére. Idén első helyen közel 2000 diák jelölte meg a szegedi egyetemet: 784-en PhD-, 839-en mester-, 281-en alapképzésre jelentkeztek.


A legnépszerűbbek az informatikai, a nemzetközi kapcsolatok és az orvosi képzések, de nagy számban adtak be jelentkezést az SZTE biológia-, gazdaságtudományi és bölcsészettudományi szakjaira is. A jelentkezők mindhárom képzési szintre – alap, mester és doktori – pályáztak, ezzel lefedve az Egyetem szinte teljes idegen nyelvű képzési palettáját. Az első helyes jelentkezések alapján a Természettudományi és Informatikai Karra 618, a Gazdaságtudományi Karra 453, a Bölcsészettudományi Karra 291, az Általános Orvostudományi Karra 157, az Állam- és Jogtudományi Karra 139 jelentkezés érkezett. A Mezőgazdasági Kart 99, a Gyógyszerésztudományi Kart 53, a Fogorvostudományi Kart 47, az Egészségtudományi és Szociális Képzési Kart 19, a Zeneművészeti Kart 12 hallgató jelölte meg első helyen. A legtöbb diák Pakisztánból, Jordániából és Szíriából jelentkezett.


Az ösztöndíjprogram sajátossága, hogy a jelentkezés csak akkor érvényes, ha azt a küldő, azaz a származási ország a kétoldalú megállapodásban meghatározott illetékes szerve megerősíti. A szegedi egyetemre jelentkező ösztöndíjasok száma tehát csökkenhet az előzetes jelentkezési adatokhoz képest, de így is jelentős létszámnövekedés várható. Mivel a hallgatók elsősorban teljes képzésekre érkeznek, így évekig az SZTE diákjai maradnak, folyamatos jelenlétükkel éveken keresztül hozzájárulnak a nemzetközi légkör további sűrűsödéséhez.


A Szegedi Tudományegyetem 2013 óta vesz részt a Magyarország Kormánya által, a „globális, különösen keleti és déli nyitás” külpolitikája jegyében alapított Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogramban. A program – melyben teljes-és rész-képzésre érkező hallgatókat fogadnak a magyar felsőoktatási intézmények – célja többek között, hogy elősegítse a magyar felsőoktatás nemzetköziesítését, minőségfejlesztését, erősítse a magyar tudományos elit nemzetközi kapcsolatait, népszerűsítse a világban a versenyképes magyar felsőoktatást.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

Szolga_Valentina_kicsiSzolga Valentina – GYTK, gyógyszerész

Már gimnáziumban is Szegedre jártam, így szinte egyenes út vezetett az SZTE-re. Mórahalmi vagyok, így az SZTE helyileg közel van, Szegedet pedig egy vonzó, gyönyörű városnak tartom. Ami nagyon pozitív számomra, hogy a képzés rendkívül gyakorlatorientált, és az egyetemi rangsorokban is jó helyezéseket érünk el.

Holecska_ZoltanHolecska Zoltán – BTK, történelem

Az egyetemválasztáskor több szempontot is figyelembe vettem. Az egyik legfontosabb köztük az volt, hogy erős legyen az érdeklődési területem kutatása. A másik pedig, hogy megfizethető legyen az ottani élet. Szegeden teljesült az, amit vártam: sokkal olcsóbb, mint Budapest, és a tanulmányaimat is magas színvonalon folytathatom. Ráadásul közel van az otthonomhoz, Békéscsabához is. Így egy év után úgy érzem, nem bántam meg a döntésemet, mert Szeged egy igazán élhető, diákbarát város.

További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.