Szentesi középiskolások látogattak a Skill laborba

Az SZTE Szent-Györgyi Tanulmányi Verseny egyik nyereményeként az Általános Orvostudományi Kar Orvosi Készségfejlesztő Központjába látogattak a szentesi Horváth Mihály Gimnázium diákjai.

Mintegy 30 középiskolás diák és kísérőtanáraik ismerkedtek meg az SZTE ÁOK Skill központjával február 22-én. Az SZTE-n tanuló orvostanhallgatók gyakorlati oktatását elősegítő központban különböző szimulációs eszközök segítségével gyakorolhatják be a hallgatók azokat az eljárásokat, amelyeket például a sürgősségi betegellátásban alkalmazni kell. Az eszközökön gyakorolható például a felnőtt és a csecsemő keringési- és légző rendszerének újraélesztése, a vénás injekciózás, és a húgycsövön keresztüli és szeméremcsont feletti katéterezés.


IMG_4934


A középiskolások kipróbálhatták például azt a felnőtt páciens szimulátort, mely többféle betegséget, például szívrohamot képes szimulálni, az embernél fellépő tünetekkel együtt. Például pupillái reagálnak a fényre, pislog, izzad, könnyezik és reszket. Olyan eszközzel is megismerkedtek, amelyek a gerincoszlopba történő injekciózás valósághű bemutatására szolgálnak és azzal a gyermek intubációs rendszerrel is, amelyen gyakorolható a ballonos lélegeztetés. Egy sztetoszkóp segítségével a különböző szív- és tüdő hangokat is meghallgathatták. Az oktató szobában a különböző sebészeti csomózási technikákkal ismerkedtek meg, majd egy műtéttani gyakorlati órán is részt vettek.


skill-labor
A látogatáson készült képek itt megtekinthetők.


Az SZTE Szent-Györgyi Tanulmányi Verseny fődíja 2017-ben egy Cambridge-i tanulmányút volt, emellett a résztvevő csapatok között a szervezők intézetlátogatásokat sorsoltak ki. A diákok így meglátogathatták a Biokémia Intézetet, a Gyógyszerésztudományi Kart, az Igazságügyi Orvostani Intézetet, az ELI-ALPS Lézerkutató Központot, valamint részt vehetnek Szent-Györgyi emléksétán is.


SZTEinfo


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Spitzer BarbaraSpitzer Barbara – BTK – anglisztika

Szeged és a Szegedi Tudományegyetem is nagyon diákközpontú. Sokkal gyakorlatiasabb az oktatás, mint más egyetemeken, és rengeteg lehetőséget kínál a hallgatóinak. Ugyanez elmondható a városról is, hiszen rengeteg kedvezményt adnak a diákoknak, melyekkel nagyon sokat lehet spórolni. Így pedig egy kicsit az egyetemista élet is könnyebbé válik.





Krizsan DaniellaKrizsán Daniella – BTK, szabad bölcsészet

A felvételi előtt a kommunikáció, a média és a nyelvtudományok érdekeltek. Végül szabad bölcsészet szakra jelentkeztem, mert így szakiránynak a kommunikáció- és médiatudományt vettem fel, minor képzésnek pedig a nyelvtechnológiát. A szakon családias a környezet, a tanárok szinte olyanok, mintha segítőkész szülőként lennének mellettünk. Mesterképzésre is szeretnék jelentkezni, kommunikáció- és médiatudomány szakra, ahol majd a humánkommunikáció kutatásra szeretnék specializálódni. Célom, hogy kifejlesszek egy olyan módszert, amivel az emberek gyorsabban tanulnának meg idegen nyelveket.




További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.