SZTE Info

Junior Prima díjas Kun Emma, az SZTE csillagásza

Junior Prima díjat nyert magyar tudomány kategóriában Kun Emma, az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar Kísérleti Fizikai Tanszékének munkatársa.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A 2018. november 22-én rendezett díjátadó ünnepségen tíz tehetséges, fiatal tudós munkáját ismerte el a Magyar Fejlesztési Bank (mfb) a Junior Prima díj magyar tudomány kategóriájával. A díjazottakat idén is az egyes tudományterületek szaktekintélyei választották ki az MFB felkérésére. A szakmai zsűri döntése nyomán a fizika, a kémia, a biológia, az orvostudományok, valamint a csillagászat területén kiemelkedő kutatómunkát végző, 33 év alatti tudósok vehettek át az pénzdíjjal is járó elismerést a Magyar Tudományos Akadémián. Idén összesen ötvenöt kutatót terjesztettek fel az elismerésre, a szakmai zsűri közülük választotta ki azt a tíz fiatal tudóst, aki többek között nemzetközi szinten is jegyzett kutatási eredményekkel büszkélkedhet – írja az MFB.

2018-ban, magyar tudomány kategóriában Junior Prima díjat vehetett át Kun Emma csillagász, az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar Kísérleti Fizikai Tanszékének munkatársa.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2019. január 09.

SZEM_2018_dekanok_nyito

Mi a szegedi egyetem küldetése? A 2000-ben született 12 karú szegedi universitas kari vezetőinek válaszai az SZTE honlapján a Pillanatfölvétel a dékánoktól interjúsorozatban olvashatóak. Ezekre épül a Szegedi Egyetem Magazin alábbi összeállítása, amely az SZTE 12 karának hasonlóságait, az összetartó és előre vivő erőket villantja föl.

SZTEtelevízió

2018. szeptember 14.

tanevnyito_2018

A nemzeti hagyományok ápolásának jelentőségéről és az értelmiséggé válás összetettségéről is szó esett a hazai felsőoktatási intézmények 2018-2019. tanévét megnyitó, a Szegedi Tudományegyetemen rendezett ünnepségen. Az SZTE új rektora, a kormány két képviselője és Szeged polgármestere köszöntötte az elsőéves hallgatókat.

Eseménynaptár RSS

2019-től a Somogyi-könyvtár programot indít Könyv és kutatója címmel. A 3. emeleten a Gyűjteményi és Helyismereti Osztály régi és ritka könyveivel, helyismereti dokumentumaival (levelezések, kéziratok stb.) találkozhatnak az érdeklődők, így megismerhetik állományunk kincseit. Az egyes dokumentumokról pedig egyetemi oktatók, professzorok tartanak előadást. A program egy órás, a kutatási eredmények megismerése mellett a látogatóink megnézhetik a szóban forgó irodalomtörténeti ritkaságokat is. Szabadegyetemünk tavaszi és őszi félévében a következő előadókat hallgathatják meg: Bíró-Balogh Tamás, Nagyillés János, Sándor Klára, Szilágyi Zsófia, Hansági Ágnes és Szörényi László. Bővebben: https://www.facebook.com/events/2433539956660730/, vagy a Somogyi Könyvtár honlapján.
    Az SZTE JGYPK Gyógypedagógus-képző Intézet és a Mentor(h)áló közös szervezésében tartalmas műhelyfoglalkozást kínálunk az érdeklődő pedagógusok, egyetemi oktatók és hallgatók számára. A programot vezetik: Köböl Erika és Mucsiné Erdei Mónika "Az előadás és műhelymunka során célunk, hogy bemutassuk, összegezzünk minél több olyan egyéni tanítási-tanulási és értékelési utat, mely segítségével a sajátos nevelési igényű gyermekekben rejlő tudás felszínre hozható. Ezek egyszerre járulhatnak hozzá a kompetenciaélmény átéléséhez a gyermek számára, elősegíthetik a pedagógiai munka eredményességének fokozását, a pedagógus sikerességét."