SZTE Info

Junior Prima díjas Kun Emma, az SZTE csillagásza

Junior Prima díjat nyert magyar tudomány kategóriában Kun Emma, az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar Kísérleti Fizikai Tanszékének munkatársa.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A 2018. november 22-én rendezett díjátadó ünnepségen tíz tehetséges, fiatal tudós munkáját ismerte el a Magyar Fejlesztési Bank (mfb) a Junior Prima díj magyar tudomány kategóriájával. A díjazottakat idén is az egyes tudományterületek szaktekintélyei választották ki az MFB felkérésére. A szakmai zsűri döntése nyomán a fizika, a kémia, a biológia, az orvostudományok, valamint a csillagászat területén kiemelkedő kutatómunkát végző, 33 év alatti tudósok vehettek át az pénzdíjjal is járó elismerést a Magyar Tudományos Akadémián. Idén összesen ötvenöt kutatót terjesztettek fel az elismerésre, a szakmai zsűri közülük választotta ki azt a tíz fiatal tudóst, aki többek között nemzetközi szinten is jegyzett kutatási eredményekkel büszkélkedhet – írja az MFB.

2018-ban, magyar tudomány kategóriában Junior Prima díjat vehetett át Kun Emma csillagász, az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar Kísérleti Fizikai Tanszékének munkatársa.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2019. január 09.

SZEM_2018_dekanok_nyito

Mi a szegedi egyetem küldetése? A 2000-ben született 12 karú szegedi universitas kari vezetőinek válaszai az SZTE honlapján a Pillanatfölvétel a dékánoktól interjúsorozatban olvashatóak. Ezekre épül a Szegedi Egyetem Magazin alábbi összeállítása, amely az SZTE 12 karának hasonlóságait, az összetartó és előre vivő erőket villantja föl.

SZTEtelevízió

2018. szeptember 14.

tanevnyito_2018

A nemzeti hagyományok ápolásának jelentőségéről és az értelmiséggé válás összetettségéről is szó esett a hazai felsőoktatási intézmények 2018-2019. tanévét megnyitó, a Szegedi Tudományegyetemen rendezett ünnepségen. Az SZTE új rektora, a kormány két képviselője és Szeged polgármestere köszöntötte az elsőéves hallgatókat.

Eseménynaptár RSS

• április 19.
    Sötétedés után az időjárástól függően távcsöves bemutató.
  • április 19.
    Peter heti rendszerességű nu jazz/lounge és soulful house estje unikumnak számít Szeged kulturális életében. A Cinetrip & MTV Waterproof Vízálló DJ-Válogató versenyen ambient stílusban első helyezést ért el, és lehetőséget kapott, hogy a Cinetrip rendezvénysorozat keretén belül a Rudas fürdőben fellépjen. A Cinetrip szervezői azóta is több alkalommal meghívták különleges rendezvényeikre. Több éve dolgozik együtt fodrász testvérével, Szikriszt Józseffel, akinek színpadi bemutatóihoz válogat zenét. 2010-ben fellépett a Sziget Fesztiválon is.
  • április 23.
    Verset mond: Kovács Kincső egyetemi hallgató (SZTE TTIK)
  • április 23.
    A könyvbemutató-beszélgetés résztvevői: Feleky Gábor, Homoki-Nagy Mária, Juhász Krisztina, Molnár Judit, Révész Béla