Állami kitüntetésben részesültek az SZTE polgárai

Állami kitüntetéseket adtak át Budapesten az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából. A Szegedi Tudományegyetem öt munkatársa is elismerésben részesült.

Állami kitüntetéseket adott át a Pesti Vigadó dísztermében Kásler Miklós az emberi erőforrások minisztere és Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter augusztus 20-a, államalapító Szent István király ünnepe alkalmából.

Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal kitüntetésben részesült Dr. Hatvani László Széchenyi-díjas matematikus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Bolyai Intézet Analízis Tanszékének professor emeritusa. Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozat kitüntetést kapott Dr. Martinek Tamás, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi tanára, korábbi közkapcsolati rektorhelyettes, és Dr. Pukánszky Béla, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Gyógypedagógus-képző Intézetének intézetvezető egyetemi tanára.

Pukanszky_Bela
Kitüntetést kapott Dr. Pukánszky Béla, az MTA doktora, az SZTE JGYPK Gyógypedagógus-képző Intézetének intézetvezető egyetemi tanára.

Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Dr. Törőcsikné Dr. Görög Márta, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Civilisztikai Tudományok Intézetének intézetvezető egyetemi tanára és Dr. Varga Csaba, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar általános és gazdasági dékánhelyettese, az Élettani, Szervezettani és Idegtudományi Tanszék tanszékvezető egyetemi docense.

SZTEinfo

• november 20.
  • november 21.
  • november 23.
    Az Acta Scientiarum Mathematicarum (Szeged) folyóirat szerkesztőbizottságának javaslatára a Bolyai Intézet Tanácsa a Szőkefalvi-Nagy Béla Érmet 2018-ban Peter Šemrl professzornak (Ljubljanai Egyetem, Szlovénia) ítélte oda. A Szőkefalvi-Nagy Erzsébet által alapított díjat minden évben olyan kiváló matematikus kaphatja meg, aki az Acta Scientiarum Mathematicarum folyóiratban magas szintű publikációs tevékenységet folytat. Peter Šemrl a funkcionálanalízis és a lineáris algebra területein ért el kiemelkedő eredményeket, 1995 óta öt nagy hatású cikket publikált az Acta Scientiarum Mathematicarum folyóiratban. Ez alkalomból Peter Šemrl Löwner order on self-adjoint matrices and operators címmel tart előadást.