19807360_10203209433033307_1936995197_o-001

Szeged lett a legszebb vidéki egyetemváros

Az eduline.hu szavazóinak véleménye alapján Szeged lett a vidék legszebb egyetemi városa.

Az eduline.hu szeptember 21-én írt ki szavazást „Melyik a legszebb vidéki egyetemváros?” címmel, melyben húsz magyarországi város közül választhattak az olvasók. A lista szereplőit az alapján válogatták össze, hogy melyek azok a legnépesebb vidéki települések, ahol önálló felsőoktatási intézmény vagy egyetemi/főiskolai kar működik.

Szeged olyanokkal vette fel a versenyt, mint Debrecen, Miskolc, Eger, Győr vagy éppen Pécs, és a szavazók 37%-a ítélte úgy, hogy az SZTE székhelye érdemli meg az első helyet. A szavazatokat szeptember 28-ig lehetett leadni, ezalatt az egy hét alatt több mint 21 000 vélemény gyűlt össze. Szeged már a szavazás első napján megszerezte a vezetést, és a verseny végéig tartotta is. A képzeletbeli dobogó második és harmadik fokára Miskolc és Eger állhatott.

Szeged ezzel újabb elismerést tudhat magáénak. Az eduline.hu 2017-es közönségszavazásán ugyanis a nagy egyetemek között az SZTE campusát választották a legszebbnek. Ugyancsak 2017-ben az SZTE által szervezett fesztiválokkal együtt Szeged bekerült Európa 168 kulturális és kreatív városa közé. A Trivago nemzetközi utazási oldal 100-as listáján – ami ár-érték arány alapján rangsorolja Európa legjobb úti céljait – városunk 2016-ban a 33. helyen végzett. 2014-ben pedig Szeged a 10 legjobb európai egyetemi város közé került a CondéNastTraveler portálon – olyan más rangos egyetemi városok mellett, mint Heidelberg, Krakkó, Leuven, Oxford.

Az eduline legszebb vidéki egyetemváros szavazásának eredmény itt megtekinthető.

SZTEinfo

• október 24.
    Dr. Sándor Klára nyelvész, társadalomkutató az SZTE BTK Kulturális Örökség és Humán Információtudományi Tanszékének tanszékvezető főiskolai tanára. Nemrégiben végzett izgalmas nyomozásának legfontosabb eredményeit mutatja be művelődéstörténeti előadásában: tényleg Mátyás udvarában találták volna ki a székely betűket? Ha mégsem, milyen szerepe volt Mátyás udvarának a székely írás kultuszának megteremtésében? Honnan ismerték egyáltalán Budán a székely ábécét? Az előadó természetesen válaszol a résztvevők legfontosabb kérdéseire: miért székely írás? Miért nem rovásírás? Milyen gyökerekre vezethető vissza? Hun? Szkíta? Netán magyar vagy székely találmány? Mikor keletkezett a legkorábbi emlék? Hol kerültek elő székely írással írt emlékek? Hogyan alakult át a székely írás szerepe a 16. századtól, miért becsülték nagyra a 17–18. század neves magyar tudósai? Igazi kultúrtörténeti csemege és remek előadó vár ránk! További részletek: www.pedagogiaiestek.hu
  • október 30.