"Mi a pálya?"- pályaválasztási kiállításon mutatkozott be az MK és a TTIK

A szegedi Sportcsarnokban 2017. november 8-án zajlott a „Mi a pálya?” országos rendezvénysorozat helyi fesztiválja, ahol a műszaki vállalatok mellett az SZTE Mérnöki Kara és a Természettudományi és Informatikai Kara is bemutatkozott.

A műszaki pályaválasztó fesztiválon nagy sikere volt az Eco Maraton és az Airarri autóknak is.

A pályaválasztási kiállítás első sorban az általános iskolás diákok érdeklődését kívánta felkelteni a hat műszaki ágazat (gépészet/épületgépészet, informatika, vegyipar, távközlés, elektronika, elektrotechnika) iránt. Szujó Zoltán közreműködésével egy izgalmas élő show-t is megtekinthettek az érdeklődők.

muszaki_palyavalasztasi_kiallitas_Szeged

A sok fiatal szakmai segítséget kaphatott a mérnököktől a tudatos pályaválasztáshoz, míg a köz- és felsőoktatási intézmények irányt mutattak a célok eléréséhez. A pályaválasztó fesztiválon jó volt a pálya az Eco Maraton és az Airrari autóknak is, az SZTE Mérnöki Kar hallgatói néhány próbakör után műszakilag is bemutatták a járműveket és az azokat építő csapatokat.

muszaki_palyavalasztasi_kiallitas_Szeged2

Fotók: Dani Géza

• február 13. 16:00 - 22. 10:00
    Vadonatúj előadással, újabb kivételes felkészültségű előadóval bővült a nagysikerű Pedagógiai esték 2019-es évindítása: vendégünk dr. Lénárt Ágota sportpszichológus, pszichoterapeuta, a magyar olimpiai csapat sportpszichológiai csapatának vezetője, a Testnevelési egyetem tanszékvezetője!
  • március 12.
    Újabb remekbe szabott téma, újabb kitűnő előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Prof. Dr. Gyenge Zoltán filozófus, író, tanszékvezető egyetemi tanár, az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának dékánja!