2024. március 28., csütörtök

Az SZTE két fizikusa kitüntetést kapott a március 15-i nemzeti ünnepen

Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc emléke és hősei előtt tisztelgő nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából állami kitüntetéseket adtak át – többek között a Szegedi Tudományegyetem két fizikusának is.

Március 15-e alkalmából több állami kitüntetést is átadtak az elismerésre leginkább méltó személyiségeknek.

A Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozat kitüntetést Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere nyújtotta át. A rangos kitüntetésben részesült:

Dr. Benedict Mihály fizikus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Elméleti Fizikai Tanszékének egyetemi tanára, volt tanszékvezetője; valamint

Dr. Dombi József kísérleti fizikus, a Magyar Tudományos Akadémia kandidátusa, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar, Optikai és Kvantumelektronikai Tanszékének címzetes egyetemi tanára is.