SZTE Info

sztehetsegpont_odij

Ismét lehet pályázni az SZTE Tehetségpont ösztöndíjaira

Kiválósági Listára és Talent Ösztöndíjra, 12 vállalat ösztöndíj felhívására, valamint Esélyegyenlőségi Talent Ösztöndíjra pályázhatnak a Szegedi Tudományegyetem hallgatói. Az egyetemisták pályázataikat a Modulo-n adhatják be április közepéig.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Idén is jelentkezhetnek a Szegedi Tudományegyetem hallgatói az SZTE Tehetségpont által meghirdetett vállalati ösztöndíjakra. Pályázatot azok a hallgatók nyújthatnak be, akik legalább másodévesek, tanulmányi átlaguk minimum 3,4-es, egy középfokú nyelvvizsgával rendelkeznek és regisztráltak a SZTEhetség portálon.

Megpályázható ösztöndíjak:

Bánffi&Bánffi-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

Contitech-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

Ferroép-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

Givaudan-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

Pick Szeged-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

Printker-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

Sole Mizo-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

Soupport- Pro Talentis vállalati ösztöndíj

TE-DI Trade-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

Transcommers-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

MARS-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

Szegedi Vízmű-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

Az ösztöndíjak mértéke eltérő. A pályázat elbírálása során előnyt jelent a tudományos diákköri tevékenység, demonstrátori tevékenység; korábban elnyert ösztöndíjak (a tanulmányi és szociális ösztöndíj kivételével, például köztársasági ösztöndíj, Szeged Városi Ösztöndíj, SZTE Talent ösztöndíjak), tudományos publikációk, konferencia részvétel; több nyelvből szerzett vagy felsőfokú nyelvvizsga; kiemelkedő sport-, művészeti vagy közéleti tevékenység.

A hallgatók az ösztöndíjat május végén, a díjkiosztó ünnepségen vehetik át.

A pályázatokat Modulo-n keresztül lehet benyújtani 2017. árpilis 14-én éjfélig.

A vállalatok pályázati felhívásai az SZTE Tehetségpont honlapján érhetők el.

A Szegedi Tudományegyetem hallgatói 2017. április 24-ig pályázhatnak Kiválósági Listára és Talent Ösztöndíjra valamint SZTE Esélyegyenlőségi Talent Ösztöndíjra. A pályázatokat a Modulón lehet benyújtani.

A Szegedi Tehetséggondozó Tanács és az SZTE Tehetségpont Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzatával, az SZTE Doktorandusz Önkormányzattal, a Pro Talentis Universitatis Alapítvánnyal együttműködve pályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem Tehetségpont tagjai számára.

A Kiválósági Listára és Talent Ösztöndíjra három különböző kategóriában lehet pályázni:

1. BA-MA és osztatlan képzésben résztvevők

2. Sportolók és Művészek

3. PhD képzésben résztvevők

A Szegedi Tehetséggondozó Tanács és az SZTE Tehetségpont, az SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ és az SZTE Esélyegyenlőséget Biztosító Bizottsága támogatása alapján 2017-ben is kiírásra kerül a SZTE Esélyegyenlőségi Talent Ösztöndíj 3 kategóriában:

1. Fogyatékossággal élő hallgatók

2. Roma származású hallgatók

3. Hátrányos helyzetű hallgatók

A pályázatok beadása Modulon keresztül történik.Határideje: 2017. április 24. éjfél.

Az SZTE Talent Ösztöndíj és Kiválósági Lista 2017 részletes kiírása itt található, az SZTE Esélyegyenlőségi Talent Ösztöndíj 2017 részletes kiírása pedig itt olvasható.

SZTEinfo

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2017. április 21.

Kiemelt_matek

Vonzóvá tenni a matematikát. Ez a célja a Szegedi Tudományegyetem Bolyai Intézetében az Egyetemi Tavasz fesztivál időszakában, 2017. április 22-én szombaton tartott előadás-sorozatnak. A számok világának érdekességeitől, a szegedi matematikai iskola középiskolásokat vonzó programjairól a véletlenekkel foglalkozó Pap Gyula professzort is kérdeztük.

SZTEtelevízió

2016. december 15.

potfelvetelihez4

Szeretnél valamire egész életedben emlékezni? Szeged! Ahol a Város összeforr az Egyetemmel! Nézd meg új, beiskolázást segítő kisfilmünket!

Eseménynaptár RSS

• április 3. 08:00 - május 1. 21:00
    Dr. Dulic Sonja egyetemi tanársegéd (SZTE Reumatológiai és Immunológiai Klinika) fotókiállítása AZ SZTE Alma Mater MÁSKÉP(P) – Köztünk élô alkotók sorozatában
  • április 6. 18:00 - 30. 15:43
    Vizi E. Szilveszter akadémikus, az MTA korábbi elnöke és a TIT tiszteletbeli elnöke nyitja meg Apáti-Tóth Sándor fotóművész tárlatát. Közreműködik: Vizsolyi Lívia fagottművész. A kiállítás megtekinthető: minden nap 9-18 óra között.
  • április 26. 22:00 - 27. 04:00
    Házigazda: Roberto/Gesbin/Vicktor Smith SZEN belépôvel/karszalaggal a belépés ingyenes Belépôjegy SZTE diákigazolvánnyal 600 Ft, külsôsöknek 1000 Ft
  • április 27.
    Frontvonalak az üzleti és szervezeti információs kultúrában címmel az SZTE BTK Kulturális Örökség és Humán Információtudományi Tanszék szervez pódiumbeszélgetés-sorozatot, melynek vendége: Kovács Ivett (Tableau Public Ambassador), a téma: Interaktív adatvizualizáció: merre járunk most, és merrefelé tartunk?
  • április 27.
    A konferencia szervezője: a SZAB Filozófiai és Történettudományi Szakbizottság Szociológiai Munkabizottság.