SZTE Info

szte_innovacios_dij

Innovációs díjat hirdet a Szegedi Tudományegyetem

SZTE-s kutatók, doktoranduszok és hallgatók pályamunkáit várja 2017. április 2-ig az SZTE Kutatás-fejlesztési és Innovációs Igazgatóság. Az öt kategóriában meghirdetett SZTE Innovációs díjjal olyan tudományos eredményeket és innovatív megoldásokat jutalmaznak, amelyek szellemi alkotásnak minősülnek és üzleti szempontból hasznosíthatók.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Az SZTE Innovációs díj célja az egyetem azon kutatóinak, valamint hallgatóinak támogatása, akik az egyetemhez kötődő kutatómunkájuk során olyan tudományos eredményt, innovatív megoldást dolgoztak ki, amely szellemi alkotásnak minősül és üzleti szempontból hasznosítható lehet.

Pályázni 5 kategóriában lehet:

a. Leginnovatívabb TDK munkáért
b. Leginnovatívabb PhD munkáért
c. Leginnovatívabb kutatómunkáért a műszaki tudományok területén

A pályázati anyagot kizárólag elektronikus formában eredeti, aláírt dokumentumokat egymást követő sorrendben tartalmazó, 1 db. dokumentumként ( így az email- hez csupán egy pdf. formátumú fájl csatolásával), az inno@rekt.szte.hu email címre 2017. április 2., 24:00 óráig lehet benyújtani.

A beérkezett pályázatokat az SZTE Innovációs Bizottság értékeli - többek között- a projekt célkitűzése, szakmai és műszaki színvonala, megvalósíthatósága, hasznosíthatósága, potenciális társadalmi hatása alapján.

Kategóriánként a nyertes pályázó oklevelet és pénzjutalmat kap.

A pénzjutalom mértéke kategóriánként:
a. Leginnovatívabb TDK munkáért 250.000 Ft, amely hallgatói bruttó bérként kerül kifizetésre.
b. Leginnovatívabb PhD munkáért 400.000 Ft, amely hallgatói bruttó bérként kerül kifizetésre.
c. Leginnovatívabb kutatómunkáért a műszaki tudományok területén bruttó 800.000 Ft, hozzáférés elkülönített témaszámon, az SZTE-n hatályban lévő pénzügyi elszámolási szabályok betartása mellett.
d. Leginnovatívabb kutatómunkáért a természettudományok és élettudományok területén bruttó 800.000 Ft, hozzáférés elkülönített témaszámon, az SZTE-n hatályban lévő pénzügyi elszámolási szabályok betartása mellett.
e. Leginnovatívabb kutatómunkáért a bölcsészettudományok és társadalomtudományok területén bruttó 800.000 Ft, hozzáférés elkülönített témaszámon, az SZTE-n hatályban lévő pénzügyi elszámolási szabályok betartása mellett.

A 2017. évi díjátadására a Szegedi Tudományegyetem Innovációs Napján (várhatóan 2017. április végén vagy május elején) kerül sor.

Részletes pályázati felhívás itt letölthető.

A pályázati adatlapok itt, a nyilatkozatok itt elérhetők.

SZTEinfo

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2017. december 06.

kiemelt_Dux_Laszlo

Biológia, kémia és fizika tantárgyból, valamint a Nobel-díjas rektor életéből, munkásságából áll össze évről évre az egyre népszerűbb SZTE Szent-Györgyi Tanulmányi Verseny kérdéssora. A zsűri elnökével, prof. Dr. Dux László tanszékvezető egyetemi tanárral a Szent-Györgyi-örökségről és a középiskolások versenyéről beszélgettünk.

SZTEtelevízió

2017. szeptember 13.

kiemelt_tanevnyito2017

Olyan jelentős fejlesztések előtt áll az SZTE, amelyekkel nemzetközi rangú kutatóegyetemmé válik – jelentette ki a rektor, igazolta példákkal a kormányt képviselő igazságügyi miniszter. A Szegedi Tudományegyetem 2017-2018-as tanévet nyitó ünnepségéről készült rövid videó itt megtekinthető.

Eseménynaptár RSS

• december 5. 17:00 - 15. 20:00
    Az SZTE 2017-es Szent-Györgyi emlékév programjaként az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság Kulturális Iroda Minden, ami C-vitamin címmel fotópályázatot hirdetett. A felhívására érkező fényképeket tekinthetik meg a kiállításon. A kiállítást megnyitja: Dr. Datki Zsolt neurobiológus (SZTE ÁOK). Közreműködik: Dr. Kosztolányi József egyetemi docens (SZTE TTIK Bolyai Intézet). A fotókiállítás 2017. december 15-ig, munkanapokon 8-20 óra között tekinthető meg.
  • december 15.
    Az SZTE Mentor(h)áló projekt és a Somogyi-könyvtár közös, Pedagógiai esték című sorozatának advent váró programjának vendége: Kondé Lajos, a szegedi Dóm plébánosa, akinek az ifjúságért végzett munkáját Pro Urbe Szeged-díjjal és Csongrád megye díszpolgári címével is elismerték már.