III.„Nyárindító” kerékpár és vízitúra egyetemi dolgozóknak

Az SZTE Sportközpont és a DÉMÁSZ Szeged Vízisport Egyesület nyárindító kerékpár és vízitúrát szervez egyetemi dolgozóknak 2017. június 24-én, szombaton.

Az SZTE Sportközpont és a DÉMÁSZ Szeged Vízisport Egyesület lehetőséget biztosít az egyetem oktatói és dolgozói, valamint családtagjaik számára egy közös kirándulásra, mely kerékpárral Algyőre, vízen vissza Szegedre, igény szerint sárkányhajóval, indián kenuval vagy páros túrakajakokkal történik.

Program:

Gyülekező 2017. június 24-én, szomabton 9 órakor a Vízitelepen (Felső Tisza part 4.)

Indulás kerékpárral a Tisza töltésen végig az Algyői strandig (16 km)

A strandon a kerékpárok felrakodása, szabad játék, tollas-, röplabda, foci, kajakok kipróbálása, lapát helyes fogása, evezés gyakorlása.

14 órakor vízre szállás és evezés a Tiszán a Vízitelepig

Várható érkezés: 17 óra

Vacsora: bográcsban készült paprikás krumpli

Szükséges felszerelés: Kerékpár, sapka, naptej, fürdő ruha, törölköző, tányér, evőeszköz, innivaló, szendvics.

Részvételi költség: 3.000 Ft, ami tartalmazza a kerékpárok visszaszállítását, a hajóbérlést, bográcsost.

Részvételi költség befizetése: SZTE Sportközpontban: kedd 12-14 óra között, szerda 12-14 óra között

Jelentkezési határidő: 2017. június 20.

Létszám: Minimum 16 fő, maximum 30 fő / a jelentkezés sorrendjében

Jelentkezésés bővebb információ: Petrovicsné Tejes Editnél: tejes@sport.u-szeged.hu, Tel: 20/389 7311

A hajó típus megadásával:

Sárkányhajó: 16 fő

Indián kenu: 2 felnőtt+2 gyerek, vagy 3 felnőtt

Kajak páros: 2 felnőtt, vagy 1 felnőtt+1 gyerek

A hajók beosztása a jelentkezés sorrendjében történik

SZTEinfo

• november 20.
  • november 21.
  • november 23.
    Az Acta Scientiarum Mathematicarum (Szeged) folyóirat szerkesztőbizottságának javaslatára a Bolyai Intézet Tanácsa a Szőkefalvi-Nagy Béla Érmet 2018-ban Peter Šemrl professzornak (Ljubljanai Egyetem, Szlovénia) ítélte oda. A Szőkefalvi-Nagy Erzsébet által alapított díjat minden évben olyan kiváló matematikus kaphatja meg, aki az Acta Scientiarum Mathematicarum folyóiratban magas szintű publikációs tevékenységet folytat. Peter Šemrl a funkcionálanalízis és a lineáris algebra területein ért el kiemelkedő eredményeket, 1995 óta öt nagy hatású cikket publikált az Acta Scientiarum Mathematicarum folyóiratban. Ez alkalomból Peter Šemrl Löwner order on self-adjoint matrices and operators címmel tart előadást.