SZTE Info

IMG_8695-002

Melyik a legszebb magyar egyetemi campus?

Internetes szavazást indított az eduline.hu – a legszebb magyar egyetemi campust keresik. A Szegedi Tudományegyetemre is lehet szavazni.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Tíz nagy magyarországi egyetem, köztük a Szegedi Tudományegyetem verseng az eduline.hu internetes szavazásán, amelyben a legszebb magyar egyetemi campust keresik. Az SZTE versenytársa az Eötvös Lóránd Tudományegyetem, a Budapesti Gazdasági Egyetem, az Óbudai Egyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem, a Szent István Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Széchenyi István Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, valamint a Debreceni Egyetem. A voksolás nagyon egyszerű, nem kell regisztrálni sem, csak egyszerűen a számunkra legszebb campus fotójára kattintani. Ezután az aktuális állást is láthatjuk.

A Szegedi Tudományegyetem a Rektori Hivatalról készült fotóval verseng, bár tágabb értelemben az egész város a campusa, hiszen közel 300 ingatlana Szeged különböző pontjain helyezkedik el. Egyetemistáink meghatározása szerint pedig a TIK és környezete funkcionál campusként, hiszen az egyetemi könyvtár és a körülötte kiépült diáknegyed a hallgatók legkedveltebb találkozóhelye.

Ha a campusban töltött szabadidős tevékenységekről szólunk, meg kell említeni a számos fesztivált, köztük a legkedveltebb Szegedi Ifjúsági Napokat. Az éjszakai életet kedvelő fiatalokat hétköznap kari bulik és szakos rendezvények várják. A „legegyetemibbnek” tartott szórakozóhely, a JATE Klub a Rektori Hivatal épületének alagsorában működik. Szegeden azok is megtalálják a legjobb programokat, akik a tanulás és szórakozás mellett kikapcsolódásra, pihenésre vágynak. A REÖK Regionális Összművészeti Kulturális Központ, a Szegedi Vadaspark, az egyetemi polgárok számára kedvezményes belépővel látogatható SZTE Füvészkert mind-mind remek helyek a feltöltődésre, kikapcsolódásra. Világhírű a Szegedi Szabadtéri Játékok, a C-vitamin, a szegedi paprika és természetesen a halászlé. Mindezek alapján nem véletlen, hogy 2014-ben Szeged a 10 legjobb európai egyetemi város közé került a CondéNastTraveler portálon – olyan más rangos egyetemi városok mellett, mint Heidelberg, Krakkó, Leuven, Oxford. A Trivago nemzetközi utazási oldal 100-as listáján– ami ár-érték arány alapján rangsorolja Európa legjobb úti céljait – városunk 2016-ban az 33. helyen végzett.

Legyen most a Szegedi Tudományegyetemé „a legszebb magyar campus” cím is! Szavazzon itt!

SZTEinfó

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2018. június 17.

Kiemelt_Kheten_TL

„A könyveknek is megvan a maguk sorsa… – Habent sua fata libelli… – hangzott el Terentius Maurus közismert gondolata a szegedi egyetem jogász professzora, Trócsányi László „Párizsi Napló, avagy ami a nagyköveti jelentésekből kimaradt… 2010. július – 2014. június című kötete bemutatóján. Az SZTE „FRANKO – BIBLIO – FILIA Könyves utazások 2018” programsorozat kiemelt könyvheti rendezvénye dedikációval zárult.

SZTEtelevízió

2018. május 30.

kiemelt_SZG_diszpolgar

Idén a Szegedi Tudományegyetem rektora, Dr. Szabó Gábor lett Szeged díszpolgára. Az elismerést május 18-án a díszközgyűlésen adta át Botka László polgármester. A Szeged Televízió ebből az alkalomból készített vele egy életútinterjút.

Eseménynaptár RSS

• június 22.
    Project 833 címmel tekinthető meg a Csongrádi Művésztelep alkotóinak bemutatkozó kiállítása. A tárlat június 22-től július 14-ig látogatható, naponta 9 és 18 óra között.
  • június 22.
    Orosz Andrea másfél évig élt Hanoiban és tanított egy vietnámiak által működtetett japán iskolában. Előadásában többek között mesél munkájáról, élményeiről, kirándulásairól. Emellett kulturális élménybeszámolóval is várja az érdeklődőket. A programot a Közéleti Kávéház és a SZAB Neveléstudományi és Pszichológiai Szakbizottsága szervezi.
  • június 25. 08:00 - 27. 16:00
  • június 28.
    A 45 brazil tagállami és önkormányzati egyetemet – mintegy 700 ezer diákot - tömörítő Brazilian Association of Rectors of State and Municipal Universities (ABRUEM) múlt novemberi közgyűlésén egyhangúan úgy határozott, hogy 2018-ban Magyarországot választja szakmai útja célországaként. A delegáció látogatásának célja, hogy megismerjék a magyar felsőoktatási rendszert, intézménylátogatások során feltérképezzék az együttműködési lehetőségeket. Részt vesznek találkozókon és egyeztetéseken, amelyek megalapozhatják a hosszútávú szakmai együttműködést a magyar felsőoktatási intézményekkel. A szervezet weboldala az alábbi linken érhető el: http://www2.abruem.org.br/international-relations/