SZTE Info

IMG_8695-002

Melyik a legszebb magyar egyetemi campus?

Internetes szavazást indított az eduline.hu – a legszebb magyar egyetemi campust keresik. A Szegedi Tudományegyetemre is lehet szavazni.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Tíz nagy magyarországi egyetem, köztük a Szegedi Tudományegyetem verseng az eduline.hu internetes szavazásán, amelyben a legszebb magyar egyetemi campust keresik. Az SZTE versenytársa az Eötvös Lóránd Tudományegyetem, a Budapesti Gazdasági Egyetem, az Óbudai Egyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem, a Szent István Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Széchenyi István Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, valamint a Debreceni Egyetem. A voksolás nagyon egyszerű, nem kell regisztrálni sem, csak egyszerűen a számunkra legszebb campus fotójára kattintani. Ezután az aktuális állást is láthatjuk.

A Szegedi Tudományegyetem a Rektori Hivatalról készült fotóval verseng, bár tágabb értelemben az egész város a campusa, hiszen közel 300 ingatlana Szeged különböző pontjain helyezkedik el. Egyetemistáink meghatározása szerint pedig a TIK és környezete funkcionál campusként, hiszen az egyetemi könyvtár és a körülötte kiépült diáknegyed a hallgatók legkedveltebb találkozóhelye.

Ha a campusban töltött szabadidős tevékenységekről szólunk, meg kell említeni a számos fesztivált, köztük a legkedveltebb Szegedi Ifjúsági Napokat. Az éjszakai életet kedvelő fiatalokat hétköznap kari bulik és szakos rendezvények várják. A „legegyetemibbnek” tartott szórakozóhely, a JATE Klub a Rektori Hivatal épületének alagsorában működik. Szegeden azok is megtalálják a legjobb programokat, akik a tanulás és szórakozás mellett kikapcsolódásra, pihenésre vágynak. A REÖK Regionális Összművészeti Kulturális Központ, a Szegedi Vadaspark, az egyetemi polgárok számára kedvezményes belépővel látogatható SZTE Füvészkert mind-mind remek helyek a feltöltődésre, kikapcsolódásra. Világhírű a Szegedi Szabadtéri Játékok, a C-vitamin, a szegedi paprika és természetesen a halászlé. Mindezek alapján nem véletlen, hogy 2014-ben Szeged a 10 legjobb európai egyetemi város közé került a CondéNastTraveler portálon – olyan más rangos egyetemi városok mellett, mint Heidelberg, Krakkó, Leuven, Oxford. A Trivago nemzetközi utazási oldal 100-as listáján– ami ár-érték arány alapján rangsorolja Európa legjobb úti céljait – városunk 2016-ban az 33. helyen végzett.

Legyen most a Szegedi Tudományegyetemé „a legszebb magyar campus” cím is! Szavazzon itt!

SZTEinfó

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2017. október 03.

Kiemelt_Antalicz_B

Első díjat nyert az Országos Tudományos Diákköri Konferencián, és egyedül épített a lézerfényt mérni képes szenzort. Felsőfokon beszél németül, angolul olvas szakcikkeket, miközben kínaiul tanul. A kollégiumában segíti az önképzőkör munkáját, s emellett egy új kutatási projekthez számítógépes szoftvert ír. Ő Antalicz Balázs, a Szegedi Tudományegyetem MSc-képzéses fizika szakos hallgatója, akitől leckét kaptunk lendületből és szakmai elhivatottságból.

SZTEtelevízió

2017. szeptember 13.

kiemelt_tanevnyito2017

Olyan jelentős fejlesztések előtt áll az SZTE, amelyekkel nemzetközi rangú kutatóegyetemmé válik – jelentette ki a rektor, igazolta példákkal a kormányt képviselő igazságügyi miniszter. A Szegedi Tudományegyetem 2017-2018-as tanévet nyitó ünnepségéről készült rövid videó itt megtekinthető.

Eseménynaptár RSS

• november 16. 10:00 - 18. 19:00
    A Határokon átnyúló Amerika a témája az SZTE A Bölcsészettudományi Kar Amerika-közi Tanulmányok Kutatóközpontja az Amerikanisztika Tanszék és a Hispanisztika Tanszék együttműködésével létrejött programnak. A nemzetközi konferencia címe: Transnational Americas / Américas Transnacionales, amelyre mintegy 20 országból érkeznek kutatók. A 130 fős, kétnyelvű (angol és spanyol nyelvű) konferencián megemlékeznek Anderle Ádámról, az SZTE 2016-ban elhunyt történész professzoráról. A rendezvény részletes programja itt elérhető: http://centro.interamerican.hu/en/conferences/2017-2/program/
  • november 17. 09:00 - 19. 15:30
    Az SZTE XXIV. Szent-Györgyi Napok programjának része a gyógyszerészek továbbképzése. A 3 napon át tartó programban 21 előadás hangzik el. Például Prof. Dr. Fülöp Ferenc akadémikus DsC. (SZTE GYTK Gyógyszerkémiai Intézet) Tudunk-e kokainnal gyógyszerkémiát tanulni? címmel tart előadást.
  • november 18. 18:00 - december 3. 18:00
  • november 20.
    A Csatlakozás az Európai Ifjúsági Térséghez 8.0 Ifjúság, ifjúságügy – új kihívások című konferencián köszöntőt mond Prof. Dr. Pászka Imre DSc, MTA SZAB Szociológiai Munkabizottság. Előadások - Jancsák Csaba PhD főiskolai docens (SZTE JGYPK): Hallgatói lét a Szegedi Tudományegyetemen (2011, 2017); Gombos Jarmo Juhani kutató (NFÖ és ÚNKP ösztöndíjas mesterhallgató): IESS2017 – SZTE (bejövő) Erasmus+ hallgatói, motivációk és körülmények; Mészáros Ferenc igazgató (Szegedi Keresztény Roma Szakkollégium): Szokeresz: tehetséggondozás és hátránykompenzáció a hazai romaintegrációban; Sánta Tamás tanársegéd (SZTE ETSZK): Iskolai végzettségek vizsgálata a regisztrált szegedi NEET fiatalok körében – megfontolások és dilemmák; Szabó Andrea PhD tudományos munkatárs (MTA TK PTI): Kivonulás – tiltakozás – hűség. A magyar fiatalok részvételi mintázatai; Szőcs Andor doktorjelölt (Debreceni Egyetem): Diákmunka - a törvény értelmezésében, illetve Diákmunka-közvetítők - a gyakorlatban; Hamvas László doktorjelölt (Debreceni Egyetem): Esély otthon? Mennyire reális alternatíva a fiatalok helyben maradása?; Kádár-Csoboth Péter felsőoktatási szakértő (IFUA Horváth & Partners Kft.): Átalakított intézményrendszer, változó esélyek – fiatalok lehetőségei az oktatási karrierpályán. A program szervezője: MTA SZA Szociológiai Munkabizottság.
  • november 20.