SZTE Info

IMG_8695-002

Melyik a legszebb magyar egyetemi campus?

Internetes szavazást indított az eduline.hu – a legszebb magyar egyetemi campust keresik. A Szegedi Tudományegyetemre is lehet szavazni.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Tíz nagy magyarországi egyetem, köztük a Szegedi Tudományegyetem verseng az eduline.hu internetes szavazásán, amelyben a legszebb magyar egyetemi campust keresik. Az SZTE versenytársa az Eötvös Lóránd Tudományegyetem, a Budapesti Gazdasági Egyetem, az Óbudai Egyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem, a Szent István Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Széchenyi István Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, valamint a Debreceni Egyetem. A voksolás nagyon egyszerű, nem kell regisztrálni sem, csak egyszerűen a számunkra legszebb campus fotójára kattintani. Ezután az aktuális állást is láthatjuk.

A Szegedi Tudományegyetem a Rektori Hivatalról készült fotóval verseng, bár tágabb értelemben az egész város a campusa, hiszen közel 300 ingatlana Szeged különböző pontjain helyezkedik el. Egyetemistáink meghatározása szerint pedig a TIK és környezete funkcionál campusként, hiszen az egyetemi könyvtár és a körülötte kiépült diáknegyed a hallgatók legkedveltebb találkozóhelye.

Ha a campusban töltött szabadidős tevékenységekről szólunk, meg kell említeni a számos fesztivált, köztük a legkedveltebb Szegedi Ifjúsági Napokat. Az éjszakai életet kedvelő fiatalokat hétköznap kari bulik és szakos rendezvények várják. A „legegyetemibbnek” tartott szórakozóhely, a JATE Klub a Rektori Hivatal épületének alagsorában működik. Szegeden azok is megtalálják a legjobb programokat, akik a tanulás és szórakozás mellett kikapcsolódásra, pihenésre vágynak. A REÖK Regionális Összművészeti Kulturális Központ, a Szegedi Vadaspark, az egyetemi polgárok számára kedvezményes belépővel látogatható SZTE Füvészkert mind-mind remek helyek a feltöltődésre, kikapcsolódásra. Világhírű a Szegedi Szabadtéri Játékok, a C-vitamin, a szegedi paprika és természetesen a halászlé. Mindezek alapján nem véletlen, hogy 2014-ben Szeged a 10 legjobb európai egyetemi város közé került a CondéNastTraveler portálon – olyan más rangos egyetemi városok mellett, mint Heidelberg, Krakkó, Leuven, Oxford. A Trivago nemzetközi utazási oldal 100-as listáján– ami ár-érték arány alapján rangsorolja Európa legjobb úti céljait – városunk 2016-ban az 33. helyen végzett.

Legyen most a Szegedi Tudományegyetemé „a legszebb magyar campus” cím is! Szavazzon itt!

SZTEinfó

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2018. április 04.

IMG_7581

Gergely Árpád László, az SZTE TTIK Fizikai Intézetének egyetemi tanára kétszer is találkozott Stephen Hawkinggal, akinek a munkásságáról összefoglaló cikket írt egy csillagászati lapban. A közelmúltban elhunyt világhírű brit elméleti fizikus által kidolgozott feketelyuk-termodinamikát a szegedi kutató is felhasználja vizsgálataiban.

SZTEtelevízió

2017. szeptember 13.

kiemelt_tanevnyito2017

Olyan jelentős fejlesztések előtt áll az SZTE, amelyekkel nemzetközi rangú kutatóegyetemmé válik – jelentette ki a rektor, igazolta példákkal a kormányt képviselő igazságügyi miniszter. A Szegedi Tudományegyetem 2017-2018-as tanévet nyitó ünnepségéről készült rövid videó itt megtekinthető.

Eseménynaptár RSS

• április 23. 09:00 - 29. 21:00
    A fennállásának huszadik jubileumi évét ünneplő énekversenyt az EMMI támogatásával a HAZÁM, HAZÁM TE MINDENEM Művészeti és Oktatási Alapítvány és a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kara rendezi. A verseny győztesei 2018. ÁPRILIS 29-ÉN, VASÁRNAP ESTE DÍJKIOSZTÓ GÁLAHANGVERSENYen vehetik át díjaikat a Szegedi Nemzeti Színház színpadán. A díjazott énekestehetségeket ezúttal is a Szegedi Szimfonikus Zenekar kíséri, Gyüdi Sándor karmester, a Szegedi Nemzeti Színház főigazgatója vezényletével. A versenyre három kategóriában várjuk a tehetséges énekeseket. A versenyfelhívásról bővebben a http://www.simandysingingcompetition.hu/versenyfelhivas oldalon lehet tájékozódni.
  • április 25.
    10.00 Konferenciaterem: Megnyitó (Gyenge Zoltán dékán)
    10.30 Konferenciaterem: Új professzorok előadásai
    11.30–12.30 Konferenciaterem: Új habilitáltak előadásai
    13.00–14.30 Konferenciaterem: Új doktorok előadásai
    14.00–17.00 Konferenciaterem: Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíjasainak előadásai
    14:00–17.00 VII. terem: BP – bölcsész karrierépítés
    18.00 Auditorium Maximum: AudMax esték
    A fesztivál ideje alatt könyvcserére, könyvkiállításra, fotókiállításra, a kutatócsoportok bemutatkozására és „A világ külföldi hallgatóink szemével” című programokra is sor kerül.
    Részletes program az SZTE BTK honlapján
    Verset mond: Kis Kata színésznő, műsorvezető
  • április 25.
    Fedezzük fel együtt a Tisza vadvirágos tájait víz közelből. Nem szükséges hozzá korábbi tapasztalat. Pillanatok alatt bele lehet jönni az evezésbe.