SZTE Info

kiemelt_almaweekend_cover

Ismét SZTE Alma Mater Weekend!

Egy aktív és felhőtlen kikapcsolódást ígérő napra hívják az SZTE volt és jelenlegi dolgozóit, hallgatóit. Június 24-én, szombaton 9.30 és 15.00 között a Hattyas sori Sportközpontba várja régi és új vendégeit az SZTE Alma Mater Weekend.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Az Alma Mater Weekend Családi és Sportnap a mozgáson és a szórakozáson kívül ismét az ízekről is szól majd, hiszen idén is pörköltfőző versenyre invitálják a karokat és az egyetemi egységeket.

A szabadon kipróbálható sportok mellett a karok és a volt hallgatók sportversenyeken (kispályás labdarúgás,röplabda, tenisz, asztalitenisz) is összemérhetik tudásukat.

A kipróbálható sportok között lesz idén lengőteke, íjászat, falmászás, zumba, TRX, pilates és petanque az SZTE Sportközpont támogatásának köszönhetően.

A kisgyermekek idén is benevezhetnek a játékos csapatversenyekre, a felnőttek pedig olyan mérkőzéseken vehetnek rész, mint a kispályás labdarúgás és az asztalitenisz. Az idei Szent-Györgyi emlékévhez kapcsolódóan teniszversennyel és röplabda mix (vegyes csapat 3 férfi- 3 nő) versennyel is várják a résztvevőket. A versenyek után a nyertes csapatokat az eredményhirdetés és nyeremények várják.

alma_mater_weekend_plakat_2017_02

Ami biztosan lesz még: ugrálóvár kicsiknek és nagyobbaknak, kézművesség, játékok a Képzerdő és izgalmas kísérletek az Interaktív Természetismereti Tudástár segítségével!

A piknik hangulat jegyében idén az első 300 regisztráló vendéget „Pick” hot-doggal látják vendégül, melyet a rendezvény során bármikor be lehet váltani.

A rendezvény, ahogy a korábbi években idén is ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Az eseményre és a sportprogramokra jelentkezni itt lehet.

A programok változhatnak, folyamatosan bővülnek, a sportversenyeket kellő jelentkező esetén indítják.

Szabadon kipróbálható sportok:

10.00-11.00 Szenior torna (szigorúan 60 év felett)

10.00-12.00 Játékos sportversenyek gyerekeknek

11.00-11-30 Zumba

11.00 - 12.00 TRX

11.30 - 12.00 Pilates

12.00 - 13.00 Kötélugrás

10.00 - 14.00 Falmászás

10.00 - 14.00 Íjászat

10.00- 14.00 Kondi

Lengőteke

Petanque

Még van pár hely az idei Egyetemi Pörköltfőző Versenyre! Részletek itt!

Ahogy ezt a korábbi években már megszokhattuk a Weekend második napján, június 25-én vasárnap pedig kedvezményes jegyekkel várja a Belvárosi Mozi az aznapi filmekre tagkártyával rendelkező Alma Mater tagokat.

SZTEinfo

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2018. január 19.

_MG_8971

Javított kiválósága számarányain a Szegedi Tudományegyetem: a 2016-os adatokhoz képest száznál is több, 2017-ben összesen 225 tehetséges egyetemista, doktorandusz és ifjú oktató nyerte el az Új Nemzeti Kiválósági Program ösztöndíját. A sikeres ifjú kutatók közül az Újvidékről az SZTE doktori iskolájába érkező Kartali Tündét kértük villáminterjúra.

SZTEtelevízió

2017. szeptember 13.

kiemelt_tanevnyito2017

Olyan jelentős fejlesztések előtt áll az SZTE, amelyekkel nemzetközi rangú kutatóegyetemmé válik – jelentette ki a rektor, igazolta példákkal a kormányt képviselő igazságügyi miniszter. A Szegedi Tudományegyetem 2017-2018-as tanévet nyitó ünnepségéről készült rövid videó itt megtekinthető.

Eseménynaptár RSS

A mindennapi oktató-nevelő munkában is hasznosítható, gyakorlatias témájú előadásokat és interaktív foglalkozásokat foglal magába az a pedagógus workshop, amelynek részletes programja itt olvasható: http://www.geosci.u-szeged.hu/hirek/2018/meghivo-pedagogus?objectParentFolderId=41274 A rendezvényen a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, jelentkezni 2018. február 22-ig az alábbi linkről elérhető lapon lehet: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc-zUzsY7fp0T8R4zE3LV__Lr5-bN80GtjALDSOUZhjFKdu1Q/viewform
    Az SZTE Mentor(h)áló projekt Pedagógiai Esték sorozatának visszatérő vendége: dr. Boldizsár Ildikó mesekutató-meseterapeuta, aki előadásában a felnőtté válással kapcsolatos mesék tanulságait összegzi.
    A SZAB Dermatológiai Munkabizottság tudományos ülésének programja: Dr. Szabó Éva egyetemi docens (DE Bőrgyógyászati Tanszék): A krónikus vénás betegség korszerű kezelése a nemzetközi irányelvek tükrében. Dr. Páczi István orvosigazgató (Unicorp Biotech Kft.). Hogyan ha a szulodexid?
    His Excellency Ahmet Akif OKTAY Ambassador of the Republic of Turkey Lectures on
    Szalai Anikó, az SZTE ÁJTK adjunktusa Hétköznapi nemzetközi jog című előadásában kifejti: általában az emberek úgy gondolják, hogy a nemzetközi jog egy elvont szelete a jognak, amely a külföldiekre, másokra vonatkozik, de a mi hétköznapjainkat biztosan nem érinti. A nemzetközi jog azóta létezik, amióta államok vannak. Ez a jogterület eredetileg az államok közötti kapcsolatok rendezését szolgálta, azonban a technikai és társadalmi fejlődés elvezetett a nemzetközi jog kiszélesedéséhez. Kibővült a nemzetközi jog alanyainak köre, így az államok és nemzetközi szervezetek mellett ide soroljuk az embereket, sőt mostanában már a gazdasági társaságokat is. A nemzetközi jog áthatja a mindennapi életünket, onnantól kezdve, hogy bekapcsoljuk reggel a telefonunkat, megesszük a banánunkat és munkába megyünk, odáig, hogy este megnézzük a híreket.