SZTE Info

kiemelt_almaweekend_cover

Ismét SZTE Alma Mater Weekend!

Egy aktív és felhőtlen kikapcsolódást ígérő napra hívják az SZTE volt és jelenlegi dolgozóit, hallgatóit. Június 24-én, szombaton 9.30 és 15.00 között a Hattyas sori Sportközpontba várja régi és új vendégeit az SZTE Alma Mater Weekend.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Az Alma Mater Weekend Családi és Sportnap a mozgáson és a szórakozáson kívül ismét az ízekről is szól majd, hiszen idén is pörköltfőző versenyre invitálják a karokat és az egyetemi egységeket.

A szabadon kipróbálható sportok mellett a karok és a volt hallgatók sportversenyeken (kispályás labdarúgás,röplabda, tenisz, asztalitenisz) is összemérhetik tudásukat.

A kipróbálható sportok között lesz idén lengőteke, íjászat, falmászás, zumba, TRX, pilates és petanque az SZTE Sportközpont támogatásának köszönhetően.

A kisgyermekek idén is benevezhetnek a játékos csapatversenyekre, a felnőttek pedig olyan mérkőzéseken vehetnek rész, mint a kispályás labdarúgás és az asztalitenisz. Az idei Szent-Györgyi emlékévhez kapcsolódóan teniszversennyel és röplabda mix (vegyes csapat 3 férfi- 3 nő) versennyel is várják a résztvevőket. A versenyek után a nyertes csapatokat az eredményhirdetés és nyeremények várják.

alma_mater_weekend_plakat_2017_02

Ami biztosan lesz még: ugrálóvár kicsiknek és nagyobbaknak, kézművesség, játékok a Képzerdő és izgalmas kísérletek az Interaktív Természetismereti Tudástár segítségével!

A piknik hangulat jegyében idén az első 300 regisztráló vendéget „Pick” hot-doggal látják vendégül, melyet a rendezvény során bármikor be lehet váltani.

A rendezvény, ahogy a korábbi években idén is ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Az eseményre és a sportprogramokra jelentkezni itt lehet.

A programok változhatnak, folyamatosan bővülnek, a sportversenyeket kellő jelentkező esetén indítják.

Szabadon kipróbálható sportok:

10.00-11.00 Szenior torna (szigorúan 60 év felett)

10.00-12.00 Játékos sportversenyek gyerekeknek

11.00-11-30 Zumba

11.00 - 12.00 TRX

11.30 - 12.00 Pilates

12.00 - 13.00 Kötélugrás

10.00 - 14.00 Falmászás

10.00 - 14.00 Íjászat

10.00- 14.00 Kondi

Lengőteke

Petanque

Még van pár hely az idei Egyetemi Pörköltfőző Versenyre! Részletek itt!

Ahogy ezt a korábbi években már megszokhattuk a Weekend második napján, június 25-én vasárnap pedig kedvezményes jegyekkel várja a Belvárosi Mozi az aznapi filmekre tagkártyával rendelkező Alma Mater tagokat.

SZTEinfo

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2017. június 21.

nyito

Egyszerre veheti át doktori fokozatát a Vedelek testvérpár. Az egypetéjű ikrek, Viktor és Balázs a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karán PhD-zett. Ikerléttel kapcsolatos sztereotípiákról, ikerparadoxonról és kutatási területükről is beszélgettünk.

SZTEtelevízió

2017. május 10.

posa_aniko

Az utóbbi évtizedekben jelentős demográfiai változások történtek, miszerint a fejlett országokban az idős populáció nagysága jelentősen megnövekedett.

Eseménynaptár RSS

• augusztus 3. 17:00 - szeptember 5. 19:00
    Az SZTE Mérnöki Kar nyugalmazott oktatója, Dr. Gyeviki János PhD. 1949. augusztus 23-án született Szegeden. A Miskolci Nehézipari Műszaki Egyetemen 1972-ben szerzett gépészmérnöki -, majd 1978-ban a Budapesti Műszaki Egyetemen villamosmérnöki diplomát. A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának egyetemi docenseként ment nyugdíjba. 1970 óta fotografál. 1977 óta tagja a Szegedi Fotóklubnak, 2015 óta a SZAB Fotóművészeti Munkabizottságnak.
  • *
    szeptember 2.
  • *
    szeptember 3.
    A Fogorvostudományi Kar I. éves hallgatói ünnepélyes fogadalmat tesznek abból az alkalomból, hogy egyetemi polgárok lesznek.
  • szeptember 18.
    A Mentor(h)áló és az IH nagysikerű Pedagógiai esték c. sorozatának 2017-es őszi évadnyitó előadásán vendégünk dr. Vekerdy Tamás, Magyarország legismertebb és legnépszerűbb gyermekpszichológusa. Vekerdy tanár úr fantasztikus előadó, aki bölcs, gyakorlatias tanácsaival, egyedi stílusával és fergeteges humorával mindig meghódítja a közönséget, így lesz ez most is. A Pedagógiai esték visszatérő vendégeként az új tanév „nyitányaként” most az iskolába lépés “szépségeiről” fog mesélni. További részletek: www.pedagogiaiestek.hu
  • szeptember 22.
    Az újraélesztés alapvető technikája elsajátításának fontosságára rekordkísérlettel hívják föl a figyelmet az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Sürgősségi Betegellátó Osztály munkatársai. Az SZTE SBO szakemberei az EU által is támogatott közlekedésmentes napon, 2017. szeptember 22-én 200 gyakorló babán tanítják a laikusoknak az újraélesztés alapszintű módszerét.