SZTE Info

kiemelt_almaweekend_cover

Ismét SZTE Alma Mater Weekend!

Egy aktív és felhőtlen kikapcsolódást ígérő napra hívják az SZTE volt és jelenlegi dolgozóit, hallgatóit. Június 24-én, szombaton 9.30 és 15.00 között a Hattyas sori Sportközpontba várja régi és új vendégeit az SZTE Alma Mater Weekend.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Az Alma Mater Weekend Családi és Sportnap a mozgáson és a szórakozáson kívül ismét az ízekről is szól majd, hiszen idén is pörköltfőző versenyre invitálják a karokat és az egyetemi egységeket.

A szabadon kipróbálható sportok mellett a karok és a volt hallgatók sportversenyeken (kispályás labdarúgás,röplabda, tenisz, asztalitenisz) is összemérhetik tudásukat.

A kipróbálható sportok között lesz idén lengőteke, íjászat, falmászás, zumba, TRX, pilates és petanque az SZTE Sportközpont támogatásának köszönhetően.

A kisgyermekek idén is benevezhetnek a játékos csapatversenyekre, a felnőttek pedig olyan mérkőzéseken vehetnek rész, mint a kispályás labdarúgás és az asztalitenisz. Az idei Szent-Györgyi emlékévhez kapcsolódóan teniszversennyel és röplabda mix (vegyes csapat 3 férfi- 3 nő) versennyel is várják a résztvevőket. A versenyek után a nyertes csapatokat az eredményhirdetés és nyeremények várják.

alma_mater_weekend_plakat_2017_02

Ami biztosan lesz még: ugrálóvár kicsiknek és nagyobbaknak, kézművesség, játékok a Képzerdő és izgalmas kísérletek az Interaktív Természetismereti Tudástár segítségével!

A piknik hangulat jegyében idén az első 300 regisztráló vendéget „Pick” hot-doggal látják vendégül, melyet a rendezvény során bármikor be lehet váltani.

A rendezvény, ahogy a korábbi években idén is ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Az eseményre és a sportprogramokra jelentkezni itt lehet.

A programok változhatnak, folyamatosan bővülnek, a sportversenyeket kellő jelentkező esetén indítják.

Szabadon kipróbálható sportok:

10.00-11.00 Szenior torna (szigorúan 60 év felett)

10.00-12.00 Játékos sportversenyek gyerekeknek

11.00-11-30 Zumba

11.00 - 12.00 TRX

11.30 - 12.00 Pilates

12.00 - 13.00 Kötélugrás

10.00 - 14.00 Falmászás

10.00 - 14.00 Íjászat

10.00- 14.00 Kondi

Lengőteke

Petanque

Még van pár hely az idei Egyetemi Pörköltfőző Versenyre! Részletek itt!

Ahogy ezt a korábbi években már megszokhattuk a Weekend második napján, június 25-én vasárnap pedig kedvezményes jegyekkel várja a Belvárosi Mozi az aznapi filmekre tagkártyával rendelkező Alma Mater tagokat.

SZTEinfo

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2018. április 04.

IMG_7581

Gergely Árpád László, az SZTE TTIK Fizikai Intézetének egyetemi tanára kétszer is találkozott Stephen Hawkinggal, akinek a munkásságáról összefoglaló cikket írt egy csillagászati lapban. A közelmúltban elhunyt világhírű brit elméleti fizikus által kidolgozott feketelyuk-termodinamikát a szegedi kutató is felhasználja vizsgálataiban.

SZTEtelevízió

2018. május 02.

honlapra

„Bibó István, Szűcs Jenő és mások megközelítéseit tovább gondolva újszerű elméletet sikerült kidolgozonom a kelet-közép-európai térség társadalmi identitásának értelmezésére. Eszerint a régió elsődleges markere a sebzett kollektív identitás, ez mozgatja a döntéshozókat, ennek mentén értelmezhetőek a társadalmi reakciók, választási eredmények. Sőt a kortárs szépirodalom legjelesebb képviselői is e sebek fájdalmát és a gyógyulás lehetőségeit tematizálják.”

Eseménynaptár RSS

• május 29.
    Az asztalnál minden eldől! - Görög Ibolya előadása
  • május 30.
    A kiállítást megnyitja Révész Róbert, fotográfus.
  • május 31.
    Az ‘Egyetemi szerzők, kiadók, műhelyek’ előadássorozat keretei között Palotás Zsolt mutatja be új kötetét: Bejek, korzárók és diplomaták – A Tuniszi Kormányzóság kapcsolatai a nyugat-európai országokkal és az Egyesült Államokkal, 1605-1830. A szerzővel Ferwagner Ákos, a BTK Történeti Intézetének docense beszélget.
  • június 4.
    Prof. dr. Szabó Gábor egyrészt a Szegedi Tudományegyetem rektoraként, másrészt akadémikusként/fizikusként, s végül, de nem utolsósorban a Magyar Innovációs Szövetség elnökeként hallatlanul széleskörű tapasztalatokat szerzett az elmúlt évtizedekben arról, miért és hogyan működik hazánkban, régiónkban és Szegeden az innováció.
  • június 5.
    Az algériai háború – 1954-1962 című, az Universitas Szeged Kiadó gondozásában megjelent könyvéről a szerzővel, J. Nagy László professzorral (SZTE BTK) Újszászi Ilona újságíró, az SZTE NKI közkapcsolati koordinátora beszélget – a 89. Ünnepi Könyvhéten. (A könyvbemutató része a „FRANKO – BIBLIO – FILIA Könyves utazások 2018” programsorozatnak.)