Mentorok jelentkezését várják

Az Alumni Mentorprogram hetedik ciklusára újabb, olyan volt SZTE-s szakemberek jelentkezését várja az SZTE Alma Mater, akik önkéntesként szívesen mentorálnának jelenlegi, illetve frissen végzett SZTE-s diákokat. Az érdeklődők február 7-ig küldhetik el szándéknyilatkozataikat a márciustól induló programra.

A program 2014 tavaszán egy TÁMOP projekt keretében indult azzal a céllal, hogy a munkaerőpiacon már elhelyezkedett SZTE-s alumnik szakmai tudását, tapasztalatait becsatornázza a jelenlegi oktatási rendszerbe, segítve ezzel, hogy a hallgatókban reális szakmai kép alakulhasson ki, illetve még az egyetemi évek alatt megismerkedhessenek olyan munkáltatói szempontokkal is, melyek a végzés után segíthetik őket az elhelyezkedésben.

data

A mentor és mentorált közti kapcsolat eltér a szakmai gyakorlat során megszokottól, itt a kapcsolattartás sokkal rugalmasabb. Nincs szükség napi szintű interakcióra - havi két-három találkozó javasolt - ezen felül a program sikerességének nem előfeltétele a személyes találkozó sem, hiszen online eszközök széles köre áll mind a mentor, mind pedig a mentorált rendelkezésére.

A mentoroknak lehetőségük van cég/gyárlátogatás szervezésére vagy blogot vezethetnek szakmai témákról, illetve bemutathatják a cégen belüli szakmai, karrier lehetőségeket, valamint segítenek a kiválasztott hallgatókat érintő kérdésekben személyes vagy online tanácsadás formájában.

Az alumni mentorálásról és a programról bővebben itt olvashatnak.

A szándéknyilatkozat innen letölthető.

Leendő mentorok jelentkezését az iroda@sztealmamater.hu vagy az info@sztealmamater.hu e-mail címre várjuk 2017. február 7-ig.

SZTEinfó

• március 28.
    Az SZTE Mentor(h)áló Szolgáltató és Kutató Központ programján a 2016-os Szent Márton-emlékév jelmondatául is választott „Közösségben vagyunk” című előadásában Várszegi Asztrik főapát úr a pannonhalmiak örökségéről, a bencés Regula közösségteremtő tanításáról beszél.
  • március 29.
  • április 7.
    A nyilvános vita helyszíne: SZTE Természettudományi és Informatikai Kar tanácsterme (Szeged, Aradi vértanúk tere 1., földszint)
  • április 12.