Még lehet jelentkezni az SZTE Alma Mater Alumni Mentorprogramjára

Március 3-ig még jelentkezhetsz az SZTE Alma Mater Alumni Mentorprogramjára. A program egy 4 hónapig tartó időszak - 2017. március 1- 2017. július 1. között- melynek keretein belül a résztvevő hallgatók volt SZTE-s szakemberekkel konzultálhatnak.

A kiválasztott hallgatóknak a tavaszi szemeszterben lehetőségük nyílik a személyes kapcsolatfelvétel mellett, egy adott szakmai terület, illetve a cégen belüli karrierlehetőségek megismerésére a mentorok közreműködésével.

A program azzal a céllal jött létre, hogy segítséget nyújtson a munkaerőpiacon elhelyezkedett SZTE-s alumnik és a jelenlegi hallgatók közötti kapcsolatfelvételben, ezáltal is átadva a mentorok tapasztalatait, szakmai tudását a mentoráltaknak, aminek köszönhetően a hallgatók reális szakmai képet alakíthatnak ki, és kipróbálhatják az elméletben megtanultakat a gyakorlatban is.

Az Alumni Mentorprogram előnye, hogy rugalmasabb, mint egy szakmai gyakorlat, kevesebb időt vesz igénybe, mégis a networking mellett rálátást biztosít egy adott szakmára a mentorokon keresztül. Mindemellett a hallgatóknak lehetősége nyílik arra, hogy a jövőben elképzelt munkahelyhez közelebb kerülhessenek, vagy akár a gyakorlati hely vagy munkahelyválasztásban segítséget kapjanak.

Részletek:

Az összes kiírást és a szükséges tudnivalókat a Mentorprogram 2017 tavasz nyilvános csoporthoz csatlakozva is megtaláljátok!

Felhívás ÁJTK-s hallgatóknak

Felhívások BTK-s hallgatóknak

Felhívások GTK-s hallgatóknak

Felhívások TTIK-s informatikus hallgatóknak

Felhívások JGYPK-s hallgatóknak

Felhívások MK-s hallgatóknak

Felhívások TTIK-s hallgatóknak (nem informatikus)

Felhívások bármely szakos hallgatóknak

Mentorok bemutatkozásai

Korábbi mentoráltaink mondták

Mi is az az alumni mentorprogram, mit kell csinálni?

Mik a teendők, mennyi időt vesz igénybe?

Jelentkezés módja: önéletrajz és a kitöltött jelentkezési lap elküldésével az info@sztealmamater.hu vagy az iroda@sztealmamater.hu e-mail címre. ( e-mail tárgyaként az „Alumni mentorprogram – illetve a kiválasztott mentor neve szerepeljen), vagy személyesen leadva az SZTE Alma Mater irodában:Szeged, Honvéd tér 6., 33-as iroda

Határidő: 2017. március 3. 10.00 óra

További információk: SZTE Alma Mater mentorprogram.
Elérhetőség: info@sztealmamater.hu, iroda@sztealmamater.hu; www.sztealmamater.hu; Tel: 62/546775, 70/4591795

plakat_online_marc._3

• február 13. 16:00 - 22. 10:00
    Vadonatúj előadással, újabb kivételes felkészültségű előadóval bővült a nagysikerű Pedagógiai esték 2019-es évindítása: vendégünk dr. Lénárt Ágota sportpszichológus, pszichoterapeuta, a magyar olimpiai csapat sportpszichológiai csapatának vezetője, a Testnevelési egyetem tanszékvezetője!
  • március 12.
    Újabb remekbe szabott téma, újabb kitűnő előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Prof. Dr. Gyenge Zoltán filozófus, író, tanszékvezető egyetemi tanár, az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának dékánja!