SZTE Info

nyito

Közel 180 új ERASMUS ösztöndíjas hallgató érkezett az SZTE-re

Az ERASMUS+ és az ERASMUS Kreditmobilitási program keretében 174 új külföldi hallgató kezdi meg tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen a 2016/2017. tanév II. félévében. A diákok 19 ország 76 város 87 egyeteméről érkeztek az SZTE 12 karára. Beilleszkedésüket Orientációs Héttel segítik.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Évről-évre több száz külföldi diákot vonz Szegedre az SZTE széleskörű nemzetközi kapcsolatrendszere. A szegedi egyetem 31 ország, több mint 470 ERASMUS partnerintézményével áll kapcsolatban, és közel 880 bilateriális szerződés biztosít külföldi ösztöndíjas tanulmányi lehetőségeket a szegedi egyetemistáknak.

_MG_5838

A 2016/2017. tanév II. félévében 174 új ERASMUS ösztöndíjas külföldi hallgató kezdi meg tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen. A diákok 19 ország 76 város 87 egyeteméről érkeztek az SZTE 12 karára. A legtöbb hallgató, 40 fiatal Törökországból érkezett, a top 5 küldő ország között szerepel Románia, Olaszország, Franciaország és Spanyolország. A legtöbb külföldi hallgatót, 41 diákot az Általános Orvostudományi Kar fogad, 36 hallgató a Bölcsészettudományi Karon, 28 fiatal az Állam- és Jogtudományi Karon, 26-an a Természettudományi és Informatikai Karon kezdik meg tanulmányaikat.

_MG_5884

Az új ERASMUS ösztöndíjas hallgatókat Dr. Bene Tamás, a Szegedi Tudományegyetem nemzetközi igazgatója köszöntötte. Elmondta: pályáját az Erasmus Student Network (ESN) tagjaként kezdte, azóta az egyetem és az ESN között szoros kapcsolat alakult ki. A külföldi diákok minél gyorsabb beilleszkedéséhez mind az egyetem Mobilitási Irodája, mind az ESN minden segítséget megad, legyen szó tanulmányi ügyekről, vagy szórakozási lehetőségekről. – Érezzék jól magukat Szegeden, ismerkedjenek diáktársaikkal és vigyék jó hírét a Szegedi Tudományegyetemnek – fogalmazott köszöntőjében.

A külföldi gólyák beilleszkedését február 6. és 9. között Orientációs Héttel segítik a SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda munkatársai, az Erasmus Student Network önkéntesei és az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat Külügyi Bizottság mentorai. Az új hallgatók tanulmányaikhoz és szegedi életükhöz kapcsolódó hasznos információkat, tanácsokat kapnak.

_MG_5881

Jerney Leona, az ESN Szeged szekció elnöke portálunknak elmondta: az ESN Európa legnagyobb ifjúsági szervezete, 40 országban több mint 500 szekcióval működik. Munkájuk során önkéntes fiatalok segítenek külföldi fiataloknak a beilleszkedésben. Szegeden 35 mentor és 27 úgynevezett body, vagyis kapcsolattartó segíti az SZTE-re érkező ERASMUS és Stipendium Hungaricum ösztöndíjas hallgatókat. – A tanulmányi ügyintézés mellett olyan mindennapos problémákban is segítjük a küldi diákokat, mint az albérletkeresés, vagy az orvosi ellátás. Rendszeresen szervezünk kirándulásokat, kulturális és szabadidős programokat számukra, a Social Erasmus projektben pedig olyan, a társadalom számára is hasznos programokra visszük őket, mint az állatmenhely látogatás és a szemétszedés. Az egyetem támogatásának köszönhetően ingyenesen biztosítunk számukra egy ESN Card-ot, mellyel számos rendezvényre kapnak kedvezményes vagy ingyenes belépőt. Hírlevélben és Facebook csoportunkban pedig folyamatosan tájékoztatjuk őket az aktuális rendezvényekről – mondta.

SZTEinfo

Fotó: Bobkó Anna

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2017. május 19.

Kiemelt_X.pneumobil

Két csapattal képviseltette magát az SZTE Mérnöki Kara a X. Nemzetközi Aventics Pneumobil Versenyen. Az egri rajtvonalhoz 25 egyetem 46 járművel állt. A szegedi mérnökhallgatóké lett a legszebb léghajtány, de a gyorsulási és az ügyességi versenyben is helytálltak. A jubileumi eredmény az SZTE MK tíz éves pneumobilos teljesítményére is utal.

SZTEtelevízió

2017. április 21.

mandity

A szintetikus technikák körében egyre nagyobb teret hódítanak áramlásos kémiai (ÁK) eljárások.[i] Ezek számos előnyös tulajdonsággal rendelkeznek konvencionális szakaszos technikákkal szemben: reagensek hatékony keveredése, gyors hő és anyag transzport és rövid reakcióidő.[ii],[iii]

Eseménynaptár RSS

• május 3. 09:00 - 31. 19:00
    A Szegeden élô grafikusmûvész, betûmetszô alkotásait bemutató kiállítás.
  • május 4. 18:00 - 28. 18:00
    A három képzőművész - Székelyi Kati, Dréher János, Végh András - tárlatát Nátyi Róbert művészettörténész (SZTE JGYPK) nyitja meg 2017. május 4-én 18 órakor. A kiállítás megtekinthető: 2017. május 28-ig a hét minden napján 9-18 óra között.
  • május 28.
  • május 29. 09:30 - 30. 13:00
    Az olasz nyelvű tudományos ülés témája: a magyar vonatkozásokkal is rendelkező olasz írók, Giorgio Pressburger és Claudio Magris munkássága. E tanácskozás sorozatban a 10., de Magyarországon az 1. ilyen rendezvény. A nemzetközi konferencián képviselteti magát - többek között - Utrecht, Zürich, Ljubljana, Ankara, Madrid, Guelph - Kanada, Loviano egyeteme. A program szervezői: az Utrechti Egyetem, az SZTE BTK Olasz Tanszék és az Olasz Kultúrintézet.
  • május 29.
    Az SZTE Mentor(h)áló Pedagógiai esték sorozatának vendége: Fa Nándor hajótervező és -építő, óceáni szólóvitorlázó; az első magyar, aki egyedül kerülte meg vitorlásával a Földet.