SZTE Info

tulipan_fuveszkert

Húsvéti virágözön az SZTE Füvészkertben

A Húsvéti hosszú hétvégén is várják a látogatókat az immár teljes tavaszi pompájában tündöklő SZTE Füvészkertben.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A tavaszi időszakban az SZTE Füvészkert leglátványosabb szereplői a tulipánok. Idén több, mint 30 fajta látható belőlük út melletti ágyásokba, fű közé, vagy éppen ládákba ültetve, a sziklakertben pedig a kisebb termetű, botanikai tulipánokban gyönyörködhetünk.

A liliomfélék családjába tartozó tulipánok nagy népszerűségnek örvendek a természetjárók körében. A tulipán nemzetségbe közel 100 hagymás faj tartozik, számtalan fajta meghökkentően változatos, a színskála szinte minden árnyalatát felvonultató, az éptől a mélyen cakkos lepelformákig terjedő virágokkal kápráztat el minden növénybarátot.

A tulipánok mellett a honos flóra korán virágzó fajai is kínálnak látnivalót. A tó mögötti erdőfoltban nyílását kezdi a bánáti bazsarózsa, már javában virágzik a tavaszi lednek, az olocsáncsillaghúr, és a mocsári gólyahír. Édes illattal töltik meg a levegőt a zelnicemeggy, a kerti mahónia, a kerti gyöngyvessző és a nyílásukat kezdő gyöngyvirágok.

Az SZTE Füvészkert a Húsvéti hosszú hétvégén is minden nap 9.00-18.00 óra között várja a látogatókat.

SZTEinfo

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2017. június 21.

nyito

Egyszerre veheti át doktori fokozatát a Vedelek testvérpár. Az egypetéjű ikrek, Viktor és Balázs a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karán PhD-zett. Ikerléttel kapcsolatos sztereotípiákról, ikerparadoxonról és kutatási területükről is beszélgettünk.

SZTEtelevízió

2017. május 10.

posa_aniko

Az utóbbi évtizedekben jelentős demográfiai változások történtek, miszerint a fejlett országokban az idős populáció nagysága jelentősen megnövekedett.

Eseménynaptár RSS