XXVII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (2005)

Szép sikereket ért el a SZTE Természettudományi Kara a XXVII. OTDK-n


A XXVII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia tizenhat szekciójának rendezvényei 2005. március 20. - április 8-a között zajlottak le.


A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi Kara az nyolc szekcióban az alábbi helyezéseket érte el:


Szekció I. helyezés II. helyezés III. helyezés Dicséret Kiemelt dicséret Különdíj Díjazottak összesen

Biológia

6 3 14 - - 10 33

Fizika

6 1 - - 2 - 9

Földrajz- Földtudomány

3 3 - 2 - - 8

Régészet

- - - - - - -

Informatika

2 1 1 - - 2 6

Kémia, Vegyipar

2 6 1 - - - 9

Matematika

1 1 2 1 - - 5

Tantárgypedagógia és Oktatástechnológia

- 1 - - - - 1

Összesen:

20 16 18 3 2 12 71


Díjazottjaink:


Biológia OTDK


I. helyezést értek el:


  • Bátori Zoltán V. környezettan (Dr. Margóczi Katalin egy. docens)
  • Csörgő Bálint IV. biológus (Dr. Pósfai György MTA SZBK)
  • Henn László Dániel V. biológus (Dr. Vilmos Péter tud. munkatárs, MTA SZBK)
  • Lipinszki Zoltán IV. biológus (Dr. Udvardy Andor tud. tanácsadó MTA SZBK)
  • Nagyőszi Péter IV. biológus (Dr. Krizbai István)
  • Oláh Szabolcs V. biológus (Dr. Tamás Gábor, Wellcome Trust orvosbiológiai vezető kutató)


II. helyezést értek el


  • Földi István (Prof. Dr. Penke Botond, Dr. Huszár Emőke)
  • Pósa Anikó (Dr. Varga Csaba, Dr. László Ferenc)
  • Priskin Katalin IV. biológus (Dr. Raskó István)


III. helyezést értek el


  • Bíró Judit V. biológus (Dr. Fehér Attila, tudományos főmunkatárs, SZBK Növénybiológiai Intézet)
  • Csernetics Árpád IV. biológus (Dr. Pósfai György)
  • Fodor Csilla V. biológus (Dr. Fehér Attila tud. főmunkatárs, MTA SZBK Növénybiológiai Intézet)
  • Kele Beatrix V. biológus (Dr. Deák Judit egy. doc., ÁOK Klinikai Mikrobiol. Diagnosztikai Intézet)
  • Linke Nikolett, Bayer Lívia V. biológia (Dr. Habil. Fekete Éva egy. docens, Dr. Bagyánszki Mária egy. adjunktus)
  • Nagy Andrea (Dr. Kiss Ibolya, biol. tud. doktora MTA SZBK Biokémiai Intézet)
  • Pásztói Mária V. biológus (Dr. Deli Mária)
  • Péteri Zsanett, Tábori Katalin (Dr. Vágvölgyi Csaba, Dr. Varga János)
  • Prazsák István V. biológia-környezettan (Dr. Maróy Péter)
  • Sebestyén Ildikó V. biológus (Dr. Leprán István)
  • Szabó Milán (Dr. Laskay Gábor egy. docens)
  • Zsámboki János V. biológus (Dr. Andó István, Dr. Kurucz Éva)


Különdíj


  • Bereczki Zsolt (Dr. Marcsik Antónia egy. docens)
  • Borsos Éva V. biológus (Dr. Szabados László)
  • Horváth Krisztina (Dr. Varga Csaba egy. docens)
  • Hracskó Zsuzsanna (Dr. Szőllősiné Dr. Varga Ilona egy. docens)
  • Juhász Gábor V. biológus (Prof. Dr. Penke Botond egy. tanár)
  • Kolbert Zsuzsanna V. biológus (Dr. Erdei László egy. tanár)
  • Kovács Katalin V. biológus (Dr. Taródi Béla egy. docens)
  • Lovász Gabriella V. biológus (Dr. Molnár Erika, OTKA posztdoktori ösztöndíjas)
  • Rosta Judit V. biológus (Dr. Penke Zsuzsanna kutató biológus, Dr. Toldi József egy. tanár)
  • Ungvári Ildikó V. biológus (Dr. Duda Ernő egy. tanár)


FiFöMa Szekció OTDK


Fizika OTDK


I. helyezést értek el:


  • Dorogi Márta Ph.D. hallgató (Dr. Nagy László egy. docens)
  • Égerházi László IV. fizikus-fizika szakfordító (Dr. Szörényi Tamás tud. főmunkatárs, Dr. Geretovszky Zsolt egy. adjunktus)
  • Gajdátsy Gábor IV. informatikus fizikus (Dr. Földes István tud. tanácsadó (MTA KFKI)
  • Gáspár András, Makai Zoltán IV. csillagász (Balog Zoltán tud. segédmunkatárs)
  • Kálmán Orsolya Ph.D. hallgató (Dr. Benedict Mihály egy. docens)


II. helyezést értek el


  • Jurkovity Mónika V. fizika-csillagász (Dr. Vinkó József egy. docens)


Kiemelt dicséret


  • Balogh Renáta IV. csillagász (Dr. Osvay Károly egy. docens)
  • Makai Zoltán IV. csillagász (Csák Balázs Ph.D. hallgató, Balog Zoltán tud. segédmunkatárs)


Földrajz-Földtudomány OTDK


I. helyezést értek el:


  • Balázs Bernadett, Gál Tamás geográfusok (Dr. Unger János egy. docens, Dr. Sümeghy Zoltán egy. adjunktus, Dr. Zboray Zoltán, Dr. Geiger János)
  • Hegedűs Gábor V. geográfus (Dr. Csatári Bálint)


II. helyezést értek el


  • Fintor Krisztián V. geográfus (Dr. M. Tóth Tivadar egy. docens, Dr. Schubert Félix)
  • Nyári Diána V. geográfus (Dr. Kiss Tímea egy. adjunktus)
  • Vass István V. geográfus (Dr. M. Tóth Tivadar egy. docens)


Dicséret


  • András Eduárd, Kassay Zsombor, Salamon Hajnalka III. mineralógia (Dr. Pál Molnár Elemér egy. adjunktus)
  • Blanka Viktória IV. geográfus (Dr. Kiss Tímea egy. adjunktus)


Matematika OTDK


I. helyezést értek el:


  • Balogh Ferenc Ph.D. hallgató (Dr. Kérchy László egy. tanár)


II. helyezést értek el


  • Kevei Péter III. matematikus (Dr. Csörgő Sándor akadémikus)


III. helyezést értek el


  • Ambrus Gergely IV. matematikus (Dr. Bezdek András egy. tanár Auburn Univ. USA, Dr. Fodor Ferenc egy. docens, SZTE Bolyai Intézet)
  • Varjú Péter IV. matematikus (Dr. Barát János egy. adjunktus)


Dicséret


  • Dénes Attila V. matematikus (Dr. Hatvani László akadémikus, Dr. Makay Géza egy. docens)


Informatika OTDK


I. helyezést értek el:


  • Busa Fekete Róbert (Dr. Kocsor András)
  • Iván Szabolcs V. programtervező matematikus (Dr. Ésik Zoltán egy. tanár)


II. helyezést értek el


  • Csendes Áron III. közgazdasági programozó matematikus (Dr. Temesi József)


III. helyezést értek el


  • Kakuk Zsolt V. programtervező matematikus (Dr. Fülöp Zoltán egy. tanár)


Különdíj


  • Kasza Ádám, Faragó Szabolcs V. programtervező matematikus (Beszédes Árpád)


Kémia-Vegyipari OTDK


I. helyezést értek el:


  • Horváth Endre V. környezettudomány szakos hallgató (Dr. Kónya Zoltán egy. adj., Hodos Mária Ph.D. hallgató)
  • Szendrei Krisztina IV. vegyészhallgató (Dr. Dékány Imre akadémikus)


II. helyezést értek el


  • Benedek Gabriella V. vegyészhallgató (Dr. Mernyák Erzsébet tud. munkatárs)
  • Csató Anita és Horváth Katalin IV. és V. éves környezettudomány sz. hallgató (Dr. Halász János egy. docens)
  • Herman Beáta V. vegyészhallgató (Dr. Mernyák Erzsébet tud. munkatárs)
  • Janáky Csaba III. vegyészhallgató (Dr. Visy Csaba egy. tanár)
  • Jenei Zsuzsanna V. vegyészhallgató (Dr. Gyurcsik Béla egy. adjunktus, Dr. Körtvélyesi Tamás egy. docens, Dr. Hans Erik Molager Christensen egy. docens)


III. helyezést értek el


  • Vas Laura V. vegyészhallgató (Dr. Halász János egy. docens, Dr. Tasi Gyula egy. docens)


Tantárgypedagógia és Oktatástechnológia OTDK


II. helyezést értek el


  • Dudás Veronika V. biológia, OV- földrajz szakos hallgató (Dr. Nagy Lászlóné egy. adjunktus)



Összesített helyezések listája az OTDT honlapján

Képgaléria

06.jpg

Rendezvénynaptár

Rendezvénynaptár *

Kövess minket

Facebook YouTube Twitter Google Plus