SCHANDA JÁNOS PUBLIKÁCIÓS ÖSZTÖNDÍJ PROGRAM

Pályázat leadási határideje: 2018. szeptember 30. 24:00

A Magyar Világítástechnikáért Alapítvány felhívása a magyar világítástechnikai szakemberek nemzetközi kapcsolatainak bővítését célzó szakmai konferenciákon való részvétel támogatása érdekében.

A Magyar Világítástechnikáért Alapítvány (MVA) által gondozott ösztöndíjat Schanda János professzor keltette életre 2014-ben. A program célul tűzte ki a magyar világítástechnikai szakemberek nemzetközi versenyképességének és megítélésének javítását, amelyet az alapítvány nemzetközi fórumokon való megjelenés támogatásával tervez megvalósítani a jelen pályázati felhívásban foglalt feltételek mentén.

A pályázatot benyújtók az együttműködés keretében vállalják, hogy projektjük megvalósításával hozzájárulnak a világítástechnikai szakemberek nemzetközi versenyképességének és megítélésének javításához, mint cél eléréséhez.

A Bírálóbizottság által legjobbnak minősített pályázót az Magyar Világítástechnikáért Alapítvány egyszeri támogatásban részesíti, mely felhasználható a publikáció valamely nemzetközi szakmai médiumban való megjelenítésére, illetve valamely nemzetközi szakkonferencián való bemutatására. A felhasználható keretösszeg 100.000 Ft egyszeri alapítványi támogatás.

A nyertes pályázó a díj átvételével egyidejűleg tudomásul veszi, hogy az ezen felül felmerülő egyéb költségeit önerőből finanszírozza. A pályázat utó- és előfinanszírozásként egyaránt benyújtható.