2024. március 28., csütörtök

TITK

HVG rangsor: az SZTE TTIK az élmezőnyben

A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara kiemelkedően teljesít a HVG "Diploma 2019 - Főiskolák és egyetemek rangsora" kiadványának rangsorán.

A TTIK a harmadik legjobb az oktatók kiválósága alapján a hazai felsőoktatás összes kara közül.

A TTIK a természettudományi képzésterületi rangsorban az oktatók kiválóság alapján az első, a hallgatók kiválósága szerint pedig a harmadik. Az informatikai képzések listáján az oktatók kiválósága alapján az első, a hallgatók kiválósága alapján pedig a hatodik helyen szerepel a TTIK.

A HVG az oktatói és a hallgatói kiválósági rangsorok kialakításakor figyelembe vette a tudományos fokozattal rendelkező oktatók számát és arányát, az MTA-címmel rendelkező oktatók arányát, az egy tudományos fokozattal rendelkező oktatóra jutó hallgatók számát, az elsőhelyes jelentkezők számát, a felvett hallgatók pontátlagát, a nyelvvizsgával felvettek arányát, továbbá a középiskolai tanulmányi versenyen helyezést elértek számát.