Nemzetközi Nyári Iskola 2018

Jelentkezési határidő: 2018. június 15.

Kedves Doktoranduszok! Kedves Hallgatók!

Értesítem Önöket, hogy a Nemzetközi Nyári Egyetem 2018. augusztus 27-én hétfőn nyitja meg kapuit. Az egy hetes program a Zöld városok témakörében sok színes előadást kínál. Mellékletként

csatoltuk a felhívást és a programot, valamint a jelentkezési lapot. A kurzus nyelve angol.

A program hétfőn előadásokkal indul. Kedden tanulmányi út keretében meglátogatjuk Bécsben a BOKU-t és a Simmering Erőművet. Szerdán a témával kapcsolatos művészeti foglalkozáson

veszünk részt a Soproni Egyetem Alkalmazott Művészeti Intézetében. Csütörtökön és pénteken Budapesten a BME, a Német Nagykövetség és az MTA vendégei leszünk.

A részvétel ingyenes. A program helyszínei között az utazás ingyenesen biztosítjuk, a szállást és az ebédet, esetenként a reggelit is fizetjük. A kurzus elvégzéséért angol nyelvű nemzetközi

bizonyítvány és Kreditpont jár.

Várjuk a jelentkezésüket! Jelentkezési határidő: 2018. június 15.

Baráti üdvözlettel
Prof. Dr. Palocz-Andresen Mihály

egy. tanár

Jelentkezés a mellékelt formanyomtatvány kitöltésével és visszaküldésével lehetséges: tuetyi@gmail.com

Cc: palocz-andresen.michael@uni-sopron.hu

• november 20.
  • november 21.
  • november 23.
    Az Acta Scientiarum Mathematicarum (Szeged) folyóirat szerkesztőbizottságának javaslatára a Bolyai Intézet Tanácsa a Szőkefalvi-Nagy Béla Érmet 2018-ban Peter Šemrl professzornak (Ljubljanai Egyetem, Szlovénia) ítélte oda. A Szőkefalvi-Nagy Erzsébet által alapított díjat minden évben olyan kiváló matematikus kaphatja meg, aki az Acta Scientiarum Mathematicarum folyóiratban magas szintű publikációs tevékenységet folytat. Peter Šemrl a funkcionálanalízis és a lineáris algebra területein ért el kiemelkedő eredményeket, 1995 óta öt nagy hatású cikket publikált az Acta Scientiarum Mathematicarum folyóiratban. Ez alkalomból Peter Šemrl Löwner order on self-adjoint matrices and operators címmel tart előadást.