Lótusznapok az SZTE Füvészkertben

Augusztus 5-én és 6-án immár tizedik alkalommal kerül megrendezésre a Lótusznapok, melyet évről évre a tóban megújuló indiai lótusz virágzásának tiszteletére rendezünk. E két napon távol-keleti hangulatot varázsolunk a Füvészkertbe; zenével, tánccal, ízekkel és illatokkal idézzük a kelet varázsát.

Hagyományainkhoz híven idén is lesz tradicionális indiai táncbemutató, idén először Indiából érkező táncművészekkel, és a hangfürdők, meditációs koncertek (Jeszenszky István, Kövi Szabolcs)

sem hiányozhatnak a palettáról. A növények szerelmesei Ázsia növényvilágával a Lótusz túrán ismerkedhetnek meg. Jóga-, és harcművészeti bemutatókkal, masszázzsal, henna és arcfestéssel,

kézműves vásárral is várjuk látogatóinkat. A keleti kultúrához elválaszthatatlanul kapcsolódó, testi, lelki feszültségoldó módszerekről, technikákról szintén évről-évre színvonalas előadások

hallhatók, sőt az érdeklődők jó néhány módszert a helyszínen ki is próbálhatnak.

Az évek során folyamatosan tágítjuk a rendezvény kereteit és Ázsia rejtelmes, sokszínű világából újabb és újabb érdekességeket vonunk be a kínálatba. Az érdeklődők bepillantást nyerhetnek a

koreai, japán és kínai teázási kultúrába, hallhatnak tradicionális taiko (japándob) bemutatót, útibeszámolók segítségével kínai, tibeti és indonéz tájakon barangolhatnak. A látogatók bejárhatják

a lótuszos tó szigetét, megpihenhetnek a sziget teaházában, ahol az élet folytonosságát jelképező vízesés ad kellemes, nyugtató háttérzenét. Az idei év újdonságaként látogatóink a japán

kultúrával, öltözködési, teázási szokásokkal ismerkedhetnek meg és a jubileumi alkalomból a rendezvény mandalájának elkészítésébe is bekapcsolódhatnak!

Vendégeinket szívesen látjuk távol-keleti viseletben! Biztatunk mindenkit, hogy pléddel, szivaccsal, matraccal felszerelkezve érkezzen és az árnyas fák alá letelepedve élvezze a programsorozatot!

A programokról és a belépőjegy árakról bővebben a www.lotusznapok.hu oldalon tájékozódhatnak!

Helyszín: 6726 Szeged, Lövölde u. 42.

Szeretettel várjuk látogatóinkat augusztus első hétvégéjén 9-19 óra között!

• február 13. 16:00 - 22. 10:00
    Vadonatúj előadással, újabb kivételes felkészültségű előadóval bővült a nagysikerű Pedagógiai esték 2019-es évindítása: vendégünk dr. Lénárt Ágota sportpszichológus, pszichoterapeuta, a magyar olimpiai csapat sportpszichológiai csapatának vezetője, a Testnevelési egyetem tanszékvezetője!
  • március 12.
    Újabb remekbe szabott téma, újabb kitűnő előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Prof. Dr. Gyenge Zoltán filozófus, író, tanszékvezető egyetemi tanár, az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának dékánja!