Gyász gyertya

Gyászhír

Megrendülten tudatjuk mindazokkal, akik szerették és tisztelték, hogy 2016. június 16-án elhunyt Dr. Varga János, a Mikrobiológiai Tanszék professzora, az MTA doktora, a Biológia Intézet nemzetközi ismertségű, kiemelkedő oktatója.

Dr. Varga János 1961. november 6-án született Dorogon. Egyetemi tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen végezte, ahol 1986-ban szerzett biológus diplomát. Kutatói pályáját az SZTE TTIK Mikrobiológiai Tanszéken kezdte, ahol haláláig tevékenykedett. Itt előbb tudományos segédmunkatársként, majd 1991-től tudományos munkatársként, 1998-tól tudományos főmunkatársként, 2008-tól pedig egyetemi docensként dolgozott. 1996-ban Ph.D., 2006-ban akadémiai doktori fokozatot szerzett. 2015-ben egyetemi tanárrá nevezték ki.

Az elhunytat a Szegedi Tudományegyetem és a Természettudományi és Informatikai Kar saját halottjának tekinti. Emlékét megőrizzük!