Lótusznapok az SZTE Füvészkertben

Távol-keleti hangulatú programokkal várják a látogatókat 2016. augusztus 6-7. között az újszegedi Füvészkertbe. A IX. Lótusznapokon hangfürdő, teaszertartás, harcművészeti bemutató, kézműves foglalkozások és vásár várja az érdeklődőket.

Kilencedik alkalommal szervez programsorozatot az indiai lótusz virágzásának tiszteletére a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertje. A megszokott, népszerű programok mellett idén is számos újdonsággal kedveskednek a látogatóknak. Ízelítőül a színpadi programokból: dél-indiai Bharatanatyam és Odisszi klasszikus táncbemutatók; hangfürdők és meditációs koncertek; mediball bemutató; Gitamala Együttes koncertje; Krishna-völgy zene- és táncművészeinek bemutatója; harcművészeti iskolák és jógaegyesületek bemutatója; kínai és koreai teaszertartás; ismerkedés a vegetarianizmussal ételkóstolással egybekötve.

Az érdeklődőket ismeretterjesztő előadásokkal is várják, például a Varázslatos Kína, Japán, a négy évszak hazája, Az origami csodálatos világa címmel.

Az egész napos programok között lótusztúra, távol-keleti ételek italok vására, hennafestés és arcfestés, kézműves foglalkozások és kiállítás is szerepel.

A részletes program itt elérhető: IX. Lótusznapok