Munkatársainknak

To promote international scientific cooperation, the Japan Society for the Promotion of Science encourages highly qualified researchers from the worldover to come to and conduct joint research activities with colleagues at Japanese universities and research institutes.

• március 28.
    Az SZTE Mentor(h)áló Szolgáltató és Kutató Központ programján a 2016-os Szent Márton-emlékév jelmondatául is választott „Közösségben vagyunk” című előadásában Várszegi Asztrik főapát úr a pannonhalmiak örökségéről, a bencés Regula közösségteremtő tanításáról beszél.
  • március 29.
  • április 7.
    A nyilvános vita helyszíne: SZTE Természettudományi és Informatikai Kar tanácsterme (Szeged, Aradi vértanúk tere 1., földszint)
  • április 12.