Hallgatóknak

Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoka által meghirdetett pályázati felhívás felsőoktatási intézményekben tanuló roma származású fiatalok számára

A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága pályázatot hirdet a felsőoktatási intézmények nappali vagy levelező tagozatán, jogi, igazgatási, társadalom- és gazdaságtudományi, miíszaki, informatikai vagy orvos képzési területen tanuló roma származású fiatalok tanulmányai eredményes befejezésének elősegítésére és a büntetés-végrehajtási pálya választásának ösztönzésére országosan 1 fő részére a 2018/2019. tanévre.

A Mészáros Lázár ösztöndíjat elnyert hallgatókkal köthető ösztöndíjszerződésekről,
valamint az ösztöndíjak folyósításának rendjéről szóló 45/2017. (VIII. 31.) HM utasítás alapján a katonai oktatást is folytató intézményekben nem megszerezhető végzettséget igénylő beosztások feltöltése érdekében Magyarország honvédelmi minisztere pályázatot hirdet a Honvédelmi Minisztérium által folyósított ösztöndíj elnyerésére.

Az ösztöndíjra pályázatot nyújthatnak be a polgári felsőoktatási intézményekben nappali hallgatói jogviszonyban álló vagy szakképző iskolákban tanulmányokat folytató tanulók.

A TTK Öregdiák Alapítvány és a MOL Nyrt. pályázatot ír ki a 2017/2018-as tanév tavaszi félévében azon hallgatók számára, akik kiemelkedő tanulmányi teljesítményt nyújtanak az SZTE Természettudományi és Informatikai Karon.

University Grants Commission India ösztöndíj felhívása a 2018/19 tanévre

Az indiai University Grants Commission 35 tanulmányi ösztöndíjat ajánl fel magyar hallgatók számára alap-, mester- és doktori képzésekre, illetve résztanulmányok folytatására.
További információ az ösztöndíjról a mellékelt angol nyelvű tájékoztatóban található az alábbi linken: (pályázati felhívás)

Pályázat benyújtási határideje: 2018. április 15.

The Faculty of Bioscience Engineering of Ghent University opens applications for its top-level English-taught bachelor and master programmes for the academic year 2018-2019. We offer four bachelor programmes, eight 2-year English-taught master programmes and one 1-year advanced master programme.