Hallgatóknak

Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoka által meghirdetett pályázati felhívás felsőoktatási intézményekben tanuló roma származású fiatalok számára

A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága pályázatot hirdet a felsőoktatási intézmények nappali vagy levelező tagozatán, jogi, igazgatási, társadalom- és gazdaságtudományi, miíszaki, informatikai vagy orvos képzési területen tanuló roma származású fiatalok tanulmányai eredményes befejezésének elősegítésére és a büntetés-végrehajtási pálya választásának ösztönzésére országosan 1 fő részére a 2019/2020. tanévre.

Magyarország honvédelmi minisztere a felsőoktatásban tanuló hallgatók részére pályázatot hirdet honvédségi ösztöndíj elnyerésére. A pályázatokat írásban kell benyújtani, melynek beérkezési határideje 2019. július 17-e, szerda.

A Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület 2019 évre is meghirdeti az „Év információvédelmi szak- és diplomadolgozata - 2019” címet.

A nemzeti felsőoktatási ösztöndíj a Szegedi Tudományegyetemen kiemelkedő tanulmányi eredményt elérő hallgatók számára nyújt havi 40 ezer forintos támogatást 10 hónapon keresztül. A pályázat benyújtásával egyidejűleg a kiemelt tanulmányi ösztöndíjra is jelentkezhetnek a hallgatók. Az ösztöndíj pályázatok benyújtási határideje 2019. július 5. (péntek) 2359 óra.