Doktoranduszoknak

A K&H Csoport ösztöndíjpályázatot hirdet a magyarországi agrárképzést folytató egyetemek és főiskolák alap-, mester- és PhD képzésben résztvevő hallgatói számára. Az ösztöndíj célja, hogy anyagi támogatással segítse az agrárágazat egészségesen fenntartható, hosszú távú fejlődését szem előtt tartó hallgatók tanulmányát, kutatómunkáját. A pályázatban három kategóriában összesen maximum 8 pályázat nyer ösztöndíjat.

Kutatócsoportunk végzett hallgatókat keres PhD hallgatói állás betöltésére 2017 szeptemberi kezdettel. A kutatás időszerű, transzlációs/klinikai onkológiai vonatkozású.

To promote international scientific cooperation, the Japan Society for the Promotion of Science encourages highly qualified researchers from the worldover to come to and conduct joint research activities with colleagues at Japanese universities and research institutes.

• november 20.
  • november 21.
  • november 23.
    Az Acta Scientiarum Mathematicarum (Szeged) folyóirat szerkesztőbizottságának javaslatára a Bolyai Intézet Tanácsa a Szőkefalvi-Nagy Béla Érmet 2018-ban Peter Šemrl professzornak (Ljubljanai Egyetem, Szlovénia) ítélte oda. A Szőkefalvi-Nagy Erzsébet által alapított díjat minden évben olyan kiváló matematikus kaphatja meg, aki az Acta Scientiarum Mathematicarum folyóiratban magas szintű publikációs tevékenységet folytat. Peter Šemrl a funkcionálanalízis és a lineáris algebra területein ért el kiemelkedő eredményeket, 1995 óta öt nagy hatású cikket publikált az Acta Scientiarum Mathematicarum folyóiratban. Ez alkalomból Peter Šemrl Löwner order on self-adjoint matrices and operators címmel tart előadást.