2024. március 28., csütörtök

„Vizuális tudomány…”

fotó- és digitális képalkotási pályázat a Kutatók Éjszakája 2012 alkalmából

A Szegedi Tudományegyetem Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézete ismét egyetemi fotó- és képalkotó pályázatot szervez, melynek célja, hogy bemutassa a nagyközönségnek a tudományos kutatómunka során születő, azonban laikusok számára is esztétikai élményt nyújtó felvételeket, valamint a kutatómunka érdekes, esetenként humoros oldalát dokumentáló fényképeket, számítógépes képeket, illetve grafikákat, rajzokat, festményeket.

kutatok_ejszakaja

A pályázók digitális formában küldhetik be saját készítésű, nagyfelbontású
(200–300 dpi) felvételeiket a fénykép hátterének rövid leírásával (5–10 mondat).
A beküldött képekből a szegedi Őszi Kulturális Fesztiválon kiállítást rendezünk. A közönségszavazat alapján legjobbnak bizonyult felvételek készítői a Kutatók Éjszakáján megrendezett díjkiosztó gálán jutalomban részesülnek, valamint rövid előadás keretében felkérjük őket a kép hátteréül szolgáló kutatási téma színes ismertetésére.
Egy-egy pályázó több felvétellel is pályázhat az alábbi kategóriákban:

I. A tudományos kutatás kulisszái mögött
II. Mikroszkópos felvételek (élő és élettelen természettudomány)
III. Fraktálok, matematikai struktúrák
IV. Grafika, rajz, festmény

Beküldési határidő: 2012. szeptember 14.

Kapcsolat, beküldés:
Szegedi Tudományegyetem ÁOK-TTIK Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet
Égerházi László, egyetemi tanársegéd
fotopalyazat@med.u-szeged.hu

A program az Európai Unió támogatásával, a Kutatók Éjszakája keretében valósul meg.