2024. április 18., csütörtök

Díszdiploma-átadó

Díszdiploma-átadó ünnepség a TTIK-n

Szeptember 29-én lezajlott a Tanulmányi és Információs Központban a Természettudományi és Informatikai Kar Díszdiploma-átadó ünnepsége, ahol az ötven és hatvan évvel ezelőtt a Karunkon végzett volt hallgatóknak arany-, illetve gyémántdiplomát adott át Dr. Hernádi Klára dékán asszony.

Díszdiploma-átadó ünnepség a TTIK-n

Az elnöki asztalnál a dékán asszony mellett Dr. Rácz Béla általános rektorhelyettes, Dr. Gingl Zoltán tudományos és közkapcsolati dékánhelyettes, Dr. Mucsi László általános és oktatási dékánhelyettes, Dr. Varga Csaba gazdasági dékánhelyettes és Magyar Márta, a TTIK Dékáni Hivatal vezetője foglalt helyet. Az ünnepség háziasszonya Beslin Anita, a Magyar Rádió Szegedi Körzeti Stúdiójának munkatársa volt. A rendezvény szervezését Annus Edit főtanácsos végezte, az ünnepeltek köszöntésében Galiba Szilvia és Rózsahegyi Györgyi igazgatási előadók vettek részt.

Az ünnepi műsor

I. rész:

1. A Himnusz elhangzása után a szegedi Király König Péter Zeneiskola Amadeus Klarinét Zenekara adta elő Rossini Macska-duettjét. A művészeti vezető Balázs György klarinéttanár volt.

2. Mozart Don Giovanni operájából a Pezsgőáriát, Balázs György művésztanár átiratában, Szélpál Szilveszter adta elő az Amaedus Zenekar tagjainak kíséretével.

Szélpál Szilveszter 2009-ben fizikusi oklevelet szerzett Karunkon, 2011-ben végzett az SZTE Zeneművészeti Kar magánének szakán, jelenleg a TTIK fizikatanár mesterszakos hallgatója. A Szegedi Nemzeti Színház több zenés produkciójában is sikerrel szerepel. 2006-ban és 2007-ben a Szegedi Egyetemi Zenei Versenyen első és második díjat kapott. 2008-ban a Simándy József Énekversenyen különdíjjal tüntették ki.

3. Karinthy Frigyes Tanár úr kérem című művéből következett A jó tanuló felel című írás. Előadta Szélpál Szilveszter.

4. Dr. Hernádi Klára dékán ünnepi beszéddel köszöntötte az ünnepelteket.

5. A díszoklevelek átadásakor először a gyémánt-, majd szakok szerinti sorrendben az aranydiplomák ajándékozására került sor.

II. rész:

1. Zerkovitz Béla Csókos asszony című operettjéből a Mi muzsikus lelkek című dal hangzott el. Előadta Szélpál Szilveszter, zongorán kísérte Dr. Dombiné dr. Kemény Erzsébet, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Ének-Zene Tanszék főiskolai tanára.

2. A hagyományoknak megfelelően az ünnepeltek nevében egy díszdiplomás írása következett. Ebben az évben Dr. Szabó Károly gyémántdiplomás vegyész vetette papírra sajátos humorral ötvözött gondolatait a régmúlt időkről. Szabó Károly tanult szakmájában ipari cégeknél dolgozott vezető beosztású főmérnökként. Közel ötven éve az írás a hobbija. Nyolc könyve jelent meg, cikkeket ír rádiónak, színháznak, kabarénak.

3. Végül az utolsó műsorszám csendült fel, Kálmán Imre Csárdáskirálynő című nagyoperettjéből a népszerű dal: Emlékszel még? Előadta Kovács Éva és Szélpál Szilveszter, zongorán kísért Dr. Dombiné dr. Kemény Erzsébet főiskolai tanár. Kovács Éva énekesnőrő 2010-ben szerzett diplomát az SZTE Zeneművészeti Kar magánének szakán. Tavaly debütált, mint Pillangókisasszony a Szegedi Nemzeti Színházban, ezen alakítását Dömötör-díjjal tüntették ki.

4. Az ünnepséget dékáni zárszó és a Szózat zárta.

III. rész: Ünnepi fogadás az alagsori II-es teremben.

Az ünnepség fotói a http://dobsa-foto.hu/index.php/av-kepek?id=112 oldalon megtekinthetők.

A Díszdiplomások névsora (2012.)

Szak

Név