Miért tanulj mesterszakon? – mérnökök válaszolnak - Balázs Szabolcs

A Szegedi Tudományegyem 6 kara, 27 mesterképzést hirdet a 2022-es keresztféléves felvételi eljárásban. A jelentkezők nappali és levelező tagozatos, államilag finanszírozott és önköltséges képzések közül választhatnak november 15-ig.




Balázs Szabolcs 2020 februárjában végzett a Mezőgazdasági Karon, mint mezőgazdasági agrármérnök, jelenleg pedig takarmánykeverő üzemvezető a Hódagro Zrt.-nél. – Feladataim közé tartozik az állatállomány takarmányozása, receptúrák legyártása, az alapanyagok rendelése és a késztermékek kiszállítása. Gyerekkorom óta érdekelt a mezőgazdaság, imádtam a kertben tevékenykedni, ezért tanultam tovább ilyen területen. Az SZTE változatos képzési palettát kínált és fontos volt számomra az is, hogy a dél-alföldi régióban maradjak. A képzés és a munkahelyi gyakorlat során a növénytermesztés és az állattenyésztés minden területével megismerkedtem, így például a nagyüzemi állattartás sajátosságaival is – mondta el. Hozzátette: a Szegedi Tudományegyetemet azért ajánlja, mert családias a légkör, sok szakmai, gyakorlati képzés van, és számos duális partner segíti az adott szakma tényleges megismerését. A szegedi diploma nagyon jó ajánlólevél, Szegeden és környékén minden cég ismeri az SZTE-s oktatókat és hallgatókat.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Juhasz_AnnaJuhász Anna - MGK, mezőgazdasági mérnök

Számomra egyértelmű volt már a középiskolában, hogy az MGK-n biztosan szép jövő vár rám. Sok jót hallottam ismerősöktől, de most, hogy a hallgatója lehetek ennek a karnak, én is sok maradandó élményt továbbíthatok érettségizős barátaimnak. Az órákon tanultakat az otthoni családi gazdaságban bátran kamatoztathatom. Szuper külföldi lehetőségek, gyakorlatias oktatás, és nem utolsósorban a családias légkör, amit nagyon szeretek. Ez elsősorban abban nyilvánul meg, hogy kiváló a tanár-diák kapcsolat.




Balogh_LaszloBalog László - ETSZK, gyógytornász

Világ életemben az egészségügy iránt vonzódtam. Talán ezért jelentkeztem először biológia szakra, ami nem vált be. Később gyógymasszőrködéssel foglalkoztam, ott ismertem meg nagyon sok olyan embert, akik az SZTE ETSZK gyógytornász szakára járnak. Megtetszett a tudás, amit ők képviselnek, ezért eldöntöttem, hogy én is ide akarok járni. Azért a Szegedi Tudományegyetemet választottam, mert itt olyan gyakorlatorientált a gyógytornászképzés, mint sehol máshol az országban. A gólyatábor és kari bulik is nagyon jók, összességében mindennel meg vagyok elégedve.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.